Виявлення аномальних подій в літосфері при наземному моніторингу інфразвукового та геоелектричного полів

2013;
: pp. 166 - 167
Надіслано: Серпень 01, 2013
Львівський центр Інституту космічних досліджень НАН України та НКА України

Розглянуто взаємозв'язок інфразвукового та геоелектричного поля в атмосфері із сейсмічною активністю в заданому регіоні. Для аналізу використано модель стаціонарного випадкового процесу. Простежено узгодженість спектральних характеристик інфразвуку і сейсмічної активності під час деяких сейсмічних подій. Аналіз проведених досліджень засвідчує зміну характеристик інфразвуку та геоелектричного поля за кілька днів до землетрусу.

1. Липеровский В.А., Похотелов О.А., Мейстер К.В., Липеровская Е. В. Физические модели связей в системе литосфера–атмосфера–ионосфера перед землетрясениями.–Геомагнетизм и аэрономия.– 2008.– Т. 48. – № 6, – С. 831-843.
  2. Сорока С.О., Мезенцев В.П., Каратаєва Л.М., Сорока О.С.. Інфразвук космічного походження та його вплив на земні процеси // Космічна наука і технологія. 2008. – Т.14. – № 6, –
    С.73-88.