гранули

Дослідження кінетики процесу сушіння композиційних гранул

Поміж великої кількості сучасних екологічних проблем в Україні особливе місце займають відходи станцій очистки стічних вод. Під час біологічної очистки води, відокремлені мулові відкладення направляють на мулові поля, які є найбільшою проблемою. Ці поля на сьогоднішній день переповнені втричі та несуть небезпеку, наслідки якої вийшли далеко за межі проблем довкілля і переросли у ланцюг соціально-економічних, технічних, медико-біологічних та морально-етичних проблем. Раніше активний мул використовували як добриво на полях, проте в зв’язку із Чорнобильською аварією це заборонили.

ОСОБЛИВОСТІ МЕТАЛІЗАЦІЇ ГРАНУЛ ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ

Наведено результати експериментальних досліджень міднення гранул полівінілхлориду в розчині хімічного осадження. Досліджено вплив площі поверхні гранул полівінілхлориду на кінетичні закономірності відновлення міді і вміст міді на металізованих гранулах. Встановлено, що площа поверхні гранул полівінілхлориду має значний вплив на швидкість відновлення іонів міді і ніяк не впливає на кількість відновленої міді. Розраховано товщину шару одержаної мідної оболонки на гранулах полівінілхлориду різного розміру залежно від вмісту металу.

АКТИВАЦІЯ ГРАНУЛ ПОЛІЕТИЛЕНУ ДРІБНОДИСПЕРСНИМ ЦИНКОМ

Наведено результати експериментальних досліджень особливостей механічної активації гранул поліетилену дрібнодисперсним цинком в кульовому млині, а також результати дослідження хімічного міднення активованих гранул поліетилену. Досліджено вплив співвідношення гранул поліетилену і дрібнодисперсного цинку, швидкості обертання кульового млина і тривалості активації, а також ступеня завантаження компонентів в на процес активації гранул поліетилену.

Development and investigation of device for processing polymer materials by 3D-printing method

The analysis of the current state of 3d industry and prospects for its future. In the work, calculations were made and graphs of dependence were obtained, which influence the work of the auger and the installation itself. A new method of printing parts with polymer granules is described and the principle of operation of the equipment used is described. The picture of the working installation with the main components and the method of its attachment on a 3D printer is presented.

Моделювання розподілу пластифікатора при насиченні ним нітратцелюлозних гранул

В статті приведені результати дослідження розподілу концентрації пластифікатора за радіусом нітратцелюлозних гранул. На прикладі камфори та дибутилфталата підтверджений плавний спадаючий профіль цього розподілу для нітратцелюлозних гранул, одержаних лаковим способом. Запропоновано математичний опис цього розподілу, основний параметр якого визначається за середнім вмістом пластифікатора в гранулах.