нано-кремнезем

CONCEPT OF ECO-EFFICIENT NANOMODIFIED ALKALINE ACTIVATED COMPOSITE CEMENTS WITH HIGH EARLY STRENGTH

There were analyzed the ways of reduction of СО2 emissions in the cement industry. It was shown that a significant reduction of СО2 emissions in construction is achieved through the using of composite cements with a lower clinker factor that meets the requirements of the low carbon strategy for the cement industry. In this case, the replacement of part of Portland cement clinker with mineral additives in such cements leads decreasing of their strength, especially at early age.

Моно- та біметальні комплекси Mn(II), Co(II), Cu(II), Zn(II) з основами шиффа імобілізованими на наносиліці як каталізатори в реакції розкладання озону

В роботі представлені результати дослідження каталітичної активності нанокомпозицій, що містять моно- та біметальні комплекси 3d-металів – Mn(II), Co(II), Cu(II), Zn(II) з іммобілізованими на аеросилі основами Шиффа [саліцил-альдимінопропіл (L1) і 2-гідрокси-4-метоксибензофенонімінопропіл (L2)] в реакції розкладання озону. Визначені ряди каталітичної активності моно- та біметальних комплексів в залежності від природи комплексоутворювача та ліганду.

Вплив синтетичного нанодисперсного кремнезему на властивості будівельних розчинів на основі портландцементу

В роботі запропоновано модифікувати властивості цементного розчину з використанням малих кількостей нанодисперсного матеріалу. Досліджено вплив аморфного нано-кремнезему на процеси гідратації і твердіння портландцементу у порівнянні з відомим мінеральним додатком – мікрокремнеземом.