нанотрубка

Циліндричні надрешітки SnS/SnS2: модель структури та дифракція

Створено циліндричні надрешітки на основі змішано-шарових нанотрубок SnS/SnS2. Надперіод утворюється за рахунок повздовжнього гофрування структури нанотрубки вналідок неспіврозмірності решіток циліндричних шарів SnS і SnS2. Запропонована проста модель структури, проаналізовані специфічні дифракційні ефекти.

Моделювання дифракції хіральними нанотрубками довільного складу

Запропоновано кількісну теорію дифракції за допомогою окремих хіральних нанотрубок довільного хімічного складу. Досліджено вплив псевдоортогональності та залежність дифракції від азимутальної впорядкованості. Наведено розрахункові дифрактограми для випадку електронної мікродифракції окремими хризотиловими нанотрубками.

Розподіл короткохвильового випромінення у внутрішній порожнині нанотрубок

Розраховані спектральні залежності і розподіл інтенсивності дифракції короткохвильового випромінення (рентгенівські кванти, частинки відповідної енергії) на ахіральній, хіральній, спіральній та радіальній решітках у внутрішній порожнині нанотрубки. Показане суттєве збільшення інтенсивності, дифрагованої деякими видами нанотрубок, при характеристичних довжинах хвиль. Визначено відмінності і аномальний характер проходження випромінювання внутрішньою порожниною нанотрубки.

Кристалографія коаксіальних і спіральних нанотрубок довільного складу

Отримано циліндричні координати атомів багатошарових ахіральних, хіральних та спіральних нанотрубок довільного хімічного складу внаслідок проектування структури плоского аналогу на відповідну поверхню. Для опису структури нанотрубок використано коаксіальні та спіральні циліндричні решітки, комірки Браве та індекси хіральності, виражені в цих комірках. Запропоновано модель багатошарової хоральної нанотрубки з нещільним пакуванням шарів.