резонансна частота

Обґрунтування раціональної довжини довговимірного робочого органа вібраційного транспортного засобу

В статті виводиться аналітична залежність, що встановлює для довгомірного вібраційного транспортного засобу раціональну довжину робочого органа, як тіла з розподіленою масою, з умови унеможливлення співпадіння його власної частоти коливань з вимушеною.

Виявлення шляхів подальшого вдосконалення високоефективних міжрезонансних коливальних систем

В статті обґрунтовується можливість подальшого вдосконалення високоефективних міжрезонансних коливальних систем. Для цього пропонується застосувати дискретно-континуальну коливальну систему, в якій третя надлегка маса використовується як тіло з розподіленими параметрами (надлегка гнучка маса).

Оптимізація довговимірних конструкцій за статичною міцністю та частотними характеристиками

Наведено задачі визначення оптимальних геометричних і конструктивних параметрів довговимірних конструкцій. Як приклад, прийнято подовгастий профіль складного перерізу, визначено для нього компоненти напруженого стану та власні частоти коливань. Вибір оптимальних параметрів профілю здійснено для реалізації конструкцій із мінімальними еквівалентними напруженнями, а також для забезпечення максимальної динамічної жорсткості. Встановлено, що для визначення еквівалентних напружень у тонкостінних елементах основну складність являє розрахунок дотичних напружень.

Дослідження частотної характеристики програмно реалізованого пристрою ФАПЧ

Метою цієї статті є опис експериментального вимірювання частотної характе- ристики (ЧХ) передавальної функції програмно реалізованого пристрою фазового автоматичного підстроювання частоти (ФАПЧ) за допомогою частотно-модульованих (ЧМ) сигналів. Наведено вираз для передавальної функції пристрою ФАПЧ. Пояснено метод вимірювання ЧХ передавальної функції. Побудовано графіки експериментально отриманих ЧХ для різних параметрів пристрою ФАПЧ.

Wave processes in the locally nonhomogeneous solids

There is proposed a method of studying wave processes in locally nonhomogeneous solids with account for geometrically non-uniform surface. The method is based on the equation system of the locally nonhomogeneous elastic solid model obtained within the local gradient approach and the use of averaging operation to separate oscillatory and slowly variable over period of oscillation components of displacement and density fields.