захисний ефект

Застосування натуральних компонентів для одержання інгібіторів корозії нафтопереробного обладнання

Запропоновано застосування рослинної та тваринної сировини для одержання інгібіторів корозії нафтопереробного обладнання. Проведено синтез інгібіторів корозії на основі олій та тваринного жиру з ди- та триетаноламіном, одержано нітрогенвмісні інгібітори корозії, визначено їх фізико-хімічні показники. Гравіметричним методом визначено ступінь захисту одержаних інгібіторів на сталі Ст20 в двофазному корозійному середовищі, що імітує середовище установок електрознесолення та зневоднення за умов підготовки нафти до перероблення.

Corrosion protection of oil production and refinery equipment

The review of methods of industrial equipment corrosion prevention is presented. Application of technological means using chemical reagents and surface-active substances is considered, namely dehydration and desalting of hydrocarbon products of deposits by surface-active substances – so called demulsifiers. Corrosion inhibitors and neutralizing agents for protection of condensation-refrigeration equipment and overheads of atmospheric columns are examined. The amount of reagents to be used and the process conditions were determined.

Дослідження захисних властивостей та спектральний аналіз нітроген- та оксигенвмісних інгібіторів корозії нафтового обладнання

Гравіметричними та потенціометричними методами визначено захисні властивості шести інгібіторів корозії на базі імідазолінів, амідів, амінів та естерів. Досліджено вплив розчинника інгібітора на його захисні властивості. Встановлено залежність захисного ефекту інгібітора від вмісту нітрогену та функціональних груп. Вибрано найбільш ефективні інгібітори і наведено їх ІЧ-спектри.