Залежність величини мікротвердості 6 мм листового флоат-скла від умов її визначення

Жеплинський Т. Б., Серкіз О. К

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної технології силікатів

The change of microhardness values of 6 mm float glass, depending on the measurement conditions were investigated. It was established that the value of microhardness depends on the surface moisture, the load on indentor and duration time. The optimal parameters of microhardness measurement of 6 mm float glass were chosen.
Досліджено зміну величини мікротвердості листового 6 мм флоат-скла залежно від умов  вимірювання.  Встановлено,  що  величина  мікротвердості  залежить  від  вологості поверхні, навантаження на індентор і часу витримки. Вибрано оптимальні параметри вимірювання величини мікротвердості 6 мм листового флоат-скла.

1.  Богуславский  И. А. Высокопрочные  закаленные  стекла.  Стройиздат,  М., 1969. – 208 с.  2. Гулоян Ю. А. Эксплуатационная надежность стекла и стеклоизделий // Стекло и керамика, № 6, 2008. – С. 3–12. 3. Иоффе  А. Ф. Физика  кристаллов.  Госиздат, 1929. 4. Иванов А. В.,  Державин С. Н. Исследование святи между прочностю и микротвердостью оптических стекол // Оптико-механич.  пром.-сть.  № 10,  1978.  –  С. 37–39. 5. Павлушкин Н. М.,  Сентюрин Г. Г.,  Ходаковская Р. Я. Практикум по технологии стекла и ситалов. – М.: Стройиздат, 1970. – 509 с. 6. П.Я Бокин. Механические  свойства  силикатных  стекол. – М.:  Наука, 1970. – 177 с. 7. Шарагов В. А.. Химическое  взаимодействие  поверхности  стекла  с  газами / Под  ред.  Е. В. Соболева. – М., 1988.  8. Ящишин Й. М. Технологія скла у трьох частинах: Ч. І. Фізика і хімія скла. – Львів: Бескид Біт, 2008. – 204 с. 9. H. Shang, T. Rouxel. Creep Behavior of Soda-Lime Glass in the 100-500 K Temperature Range by Indentation Creep Test // The American Ceramic Society. № 88, 2005. – P. 2625–2628.