КАМ’ЯНА МЕМОРІАЛЬНА ПЛАСТИКА ІСТОРИЧНИХ КЛАДОВИЩ БОРИСЛАВА : СУЧАСНИЙ СТАН

Автори:
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра архітектури та реставрації

Досліджено меморіальну пластику двох найстаріших цвинтарів Борислава. Проведено аналіз пошкоджень і втрат ансамблів цвинтарів в цілому та їх окремих пам’яток. Виконано ідентифікацію кам’яного матеріалу надгробних пам’ятників, проаналізовано стан збереження  їх фізичної субстанції

Ks. R.Dubec, Janczy, A. 2008. Inwentaryzacja cmentarzy lemkowskich na terenie gminy Sekjwa. Gorlice.

Sulimierski, F. i Walewski, W., 1880. BorysławSłownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. T. I : Aa — Dereneczna. Warszawa. s.332—334.

Власов, Д.Ю, Рытикова, В.В. и Франк-Каменецкая О.В. ред., 2016. Памятники музейных некрополей Санкт-Петербурга. Бытование, материалы, диагностика сохранности. Санкт-Петербург.

Дорош, А., 1985. Народная каменная скульптура ХІХ – нач. ХХ вв. мастеров села Демня (Дымовка). Памятники культуры. Новые открытия. Москва.

Моздир, М. 2009. Українська народна меморіальна пластика. Львів.

Пастух, Р. Сов’як, П та Шимко, І., 2012 Дрогобиччина: свідки епох. У двох книгах. Книга 1. Міста і села. Дрогобич: Коло, с.38-45.

Центр міської історії Центрально-Східної Європи, 1932. План вулиць міста Борислава. [online] Колекція Ришарда Хубіша. Доступно: http://www.lvivcenter.org/uk/umd/location/boryslav/ [Дата звернення:  7 лютого 2018].

Чемерчинський, А., 2016. Дослідження «старого» міського цвинтаря у м. Галич. Галич і Галицька земля. Галич, с.298 – 307.