ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНІ БУДІВЛІ ДЛЯ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ АУДИТОРІЇ В МАЙБУТНЬОМУ. ЗА ПОПЕРЕДНІМИ РЕЗУЛЬТАТАМИ АНКЕТНОГО ОПИТУВАННЯ ДІЯЧІВ НАЦІОНАЛЬНОГО І СВІТОВОГО ТЕАТРІВ ЩОДО ЇХ ТИПОЛОГІЇ

SA.
2018;
: 100-104
Автори:
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра дизайну архітектурного середовища

За попередніми результатами анкетування сценографів та діячів театру з України та світу стверджується, що архітектурно-типологічна палітра театрально-видовищних будівель потребує розвитку та заходів відповідно до культурно-просвітницьких вимог сьогодення.

1. Проскуряков В. І. Архітектура українського театру. Простір і дія: монографія. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, Видавництво “Срібне слово”, 2004. – 584 с.

2. Проскуряков В. І., Гой Б. В. Культурологія єврейського театру України в контексті часу, дії і архітектури. – Львів: Вид-во Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, 2007. – 108 с.

3. Проскуряков В. І., Гуменник І. В. Попередня пропозиція принципів архітектурної типології відкритих та “ландшафтних” театрів // Вісник Національного  Університету “Львівська політехніка”: Архітектура. – 2014. – № 793 [45]. – С. 253–255.

4. Іanchuk Kateryna, Klymko Zorіana. Conceptual educational projecting as a method of research and development of ideas of worldwide known architecture and art masters // Housing Enviroment. -– Krakov: Politechnika Krakowska, 2015. – № 14. – S. 136–147.

5. Проскуряков В., Кубай Р. У руслі відроджених традицій модерних концепцій (з досвіду творення сценографії українських, християнських концертно-видовищних заходів наприкінці ХХ ст.) / Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”: зб. наук. праць / відпов. ред. Б. С. Черкес. – Львів: Вид-во: Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, 1998. –№358: Архітектура. – С. 245–252.

6. Климко З. В. Вплив і розвиток архітектурно-сценографічних ідей всесвітньо відомого сценографа Є. М. Лисика в навчальному, пошуковому, експериментальному проектуванні // Архітектурний вісник КНУБА: наук.-виробн. зб. / Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. – Київ, 2013. – С. 17–34.

7. Проскуряков В. І., Філіпчук Ю. В. Гіпотеза архітектурного творення театрально-видовищних центрів для дітей та молоді на прикладі розбудови лялькового театру у місті Кропивницький // Архітектурний вісник КНУБА: наук.-виробн. зб. / Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. – Київ, 2017. – С. 168–173.

8. Filipchuk Yurii. The architectural creation of theatrical and entertainment centers for children and youth as a factor of increasing the attractiveness of cities in Ukraine. The example of the puppet theater in Kropyvnytskyi // Development in urbanized, endangered and difficult areas: monografia. Architektura 6. – Kielce: Politechnika Swietokrzyskia, 2017. – S. 56–61.