ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ ДІЯЛЬНОСТІ ОПЕРАТОРІВ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

G.R. Kopets, G.V. Rachynska, A.V. Dzyubina

Lviv Polytechnic National University, Management of Organizations Department

Розглянуто інноваційні підходи до розвитку діяльності операторів стільникового зв’язку. Доцільним є також застосування сучасних концепцій менеджменту та ринкових стратегій, покликаних підвищити ефективність використання ресурсів компаніями-операторами стільникового зв’язку. Обґрунтовано роль інтелектуального та інноваційного розвитку, інформатизації у телекомунікаційній галузі економіки України. Наведено приклад розвитку телекомунікаційних мереж, аргументи доцільності впровадження та переваг транкінгових телекомунікаційних мереж.

1. Ажажа М.А. Інтелектуалізація  економіки: інноваційний  і  людський  потенціал  в  умовах глобалізації  /  М.А.  Ажажа  //  Вісник  Національного  університету “Львівська  політехніка” “Проблеми  економіки  та  управління”.  –  Львів:  Видавництво  Національного  університету “Львівська політехніка”. – 2008. – № 8. – С. 11–17. 2. Антоненко Л.А. Технологічна безпека України у  глобальному  просторі  XXI  сторіччя  /  Л.А.  Антоненко,  К.А.  Дера  //  Вісник  Національного університету “Львівська політехніка” “Проблеми економіки та управління”. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”. – 2008. – № 8. – С. 18–23. 3. Сухоруков А. Інноваційна  парадигма  економічного  розвитку  України  /  А.  Сухоруков  //  Економіка  України.  –  2006. – № 7. – С. 92. 4. Федулова Л. Організаційні інновації в системі забезпечення інноваційного розвитку  регіонів  України  /  Л.  Федулова  //  Управлінські  інновації.  –  2012.  – №  2.  – С.  31–44.  5.  Патора  Р.  Інновації  та  логістика  товарів:  Монографія  /  Н.  Чухрай,  Р.  Патора.  – Львів: Видавництво  Національного  університету “Львівська  політехніка”.  –  2001.  –  264 с.  6.  Бжуска  Я. Інноваційні  моделі  бізнесу  /  Я.  Бжуска  //  Вісник  Національного  університету “Львівська політехніка” “Проблеми  економіки  та  управління”.  –  Львів:  Видавництво  Національного університету “Львівська  політехніка”.  –  2008.  – №  8.  – С.  29–35.  7.  Колос-Мазурик  Л.А.  Вплив особливостей конкурентного середовища в галузі стільникового зв’язку на цінову політику фірм-операторів  /  Л.А.  Колос-Мазурик  //  Вісник  Національного  університету “Львівська  політехніка” “Проблеми  економіки  та  управління”.  – Львів: Видавництво Національного  університету “Львівська політехніка”. – 2001. – № 425. – С. 156–161. 8. Мамчин Р.О. Особливості розвитку ринку мобільного зв’язку в Україні / Р.О. Мамчин, І.І. Ісакович, І.І. Мархевка // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/16806/1/164-Mamchyn-267-2...  9.  Богатирьов  А.М. Організація  інноваційного  розвитку  оператора  мобільного  зв’язку  / А.М. Богатирьов, Є.В. Грязних // [Електронний  ресурс].  – Режим  доступу:  http://www.vlp.com.ua/files/62_1.pdf  10.  Alianse  strategiczneprzedsiębiorstw.  Praca  zbiorowa  pod  redakcią  Krzstyny  Kowalskiey.  – Dąbrowa Górnicza.  Wyższa  Szkola Biznesu w Dąbrowie Górniczej  – 2001.  – 160 s.  11. Македон В.В. Стратегії формування  інтегрованих структур  міжнародних  корпорацій  у  результаті  злиття  і  поглинання  / В.В. Македон [Електронний ресурс].  – Режим  доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Vamsu_econ/2011_1/Makedon.htm  12. Венгерська  Н.С.  Проблеми  розвитку  сфери  послуг  як  складової  національного  господарства  /  Н.С. Венгерська // Бізнес Інформ. – 2009. – № 11. – Т.1. – С. 19–21. 13. Дерев’янко І.В. Сфера послуг: сутність, структура  та  чинники  формування  попиту  /  І.В.  Дерев’янко  //  Наукові  записки  Національного університету “Острозька академія”. – 2013. – Вип. 21 (Серія: Економіка). – С. 12–16. 14. Kopets H. Application of Modern Concepts to Improving Resource Management at Cellular Communication Companies / H. Kopets  //  Proceedings  of  International  Conference  on Modern  Problems  of  Telecommunications,  Computer Science  and  Engineers  Training,  February  24–28th,  2004, Lviv-Slavsko, Ukraine.  – Р.  544.  15. Чухрай Н. Логістичне  обслуговування:  підручник  /  Н.  Чухрай.  – Видавництво  Національного  університету “Львівська політехніка”, 2006. – 292 с.