Імпульсне діагностування технічного стану силових трансформаторів за характеристиками власних загасних коливань

Автори:
Національний університет «Львівська політехніка»

Викладено спосіб імпульсного дефектографування силового трансформатора за збудження у ньому власних загасних коливань періодичними імпульсами постійної напруги. За величиною зміни параметрів цих коливань під час експлуатації трансформатора можна оцінити виникнення дефектів шляхом періодичного діагностування та порівняння дефектограм із нормограмами та прогнозувати ровиток дефектів і встановити можливість подальшої експлуатації трансформатора без необхідності поточного чи капітального ремонту.

1. Построение схем мониторинга электрооборудования / Комков Е. Ю., Сизов О.Н., Капустин С. А. // Тезисы докладов международной научно-технической конференции: Состояние и перспективы развития электротехнологии. Т. 2.  Иваново, 2005. Наукові записки, вип.10, част.ІІ 255
  2. Лизунов С. Д., Лоханин А. К. Проблемы современного трансформирования в России / Электри- чество. – Москва, 2000. № 9.
  3. Шутенко О. В. Исследование влияния загрузки трансформатора на состояние масла в процессе эксплуатации / Вестник НТУ «ХПИ». Электроэнергетика и преобразовательная техника.   Харьков: НТУ«ХПИ», 2004. № 7.
  4. Шутенко О. В. Формирование однородных массивов показателей качества трансформаторного масла в условиях априорной неопределенности результатов испытаний /Интегрированные технологии и энергосбережение. – Харьков: НТУ «ХПИ», 2006. № 4.
  5. Бондаренко В. Е., Щапов П. Ф., Шутенко О. В. Повышение эффективности эксплуатационного измерительного контроля трансформаторных масел.  Харьков: НТУ «ХПИ», 2007.
  6. Хренников А. Ю., Киков О. М. Диагностика силовых трансформаторов в Самараэнерго методом низковольтных импульсов // Электрические станции.  № 11  2003.
  7. Хpенников А. Ю., Шлегель О. А., Запоpожец М. И. Диагностика повреждений силовых трансфор- маторов, находящихся в эксплуатации на ТЭЦ Волжского Автозавода в г. Тольятти / Электpические станции, 1994.
  8. Хpенников А.Ю.,Шлегель О. А. Диагностика повреждений и методика обработки результатов измерений силовых трансформаторов при испытаниях и в эксплуатации / Электротехника, 1997.
  9. Хренников А. Ю., Передельский В. А., Сафонов А. А., Якимов В. А. Опыт диагностики дефектов и повреждений силовых трансформаторов, накопленный в ЗАО “ДИАРОСТ” // Сборник докладов Региональ- ного Совета по диагностике электрооборудования при Уралэнерго. Екатеринбург, 16–17 сентября 2003. бюл.19.
  10. Яцун М. А. Експлуатація та діагностування електричних машин і трансформаторів: навч. посіб. Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2003. –180 с.
  11. Яцун М. А., Яцун А. М. Наближене чисельне обернення перетворення Лапласа аперіодичних перехідних величин при неруйнівному контролі імпульсним  вихрострумовим методом // Вісн. Нац. ун-ту«Львівська політехніка». 2009 . № 654 . С. 285–290.
  12. Яцун М. А., Яцун А. М., Шуплат О. І. Наближена числова реалізація зворотного перетворення Лапласа загасаючих коливань у разі неруйнівного контролю імпульсним вихрострумовим методом // Вісн. Нац. ун-ту «Львівська політехніка». 2010. № 671 . С. 140–146.