Програмна реалізація побудови кривих короткочасної міцності деревини з двохвісним напруженим станом

2020;
: cc. 21 - 26
Національний лісотехнічний університет України

У статті реалізовано алгоритм побудови кривих короткочасної міцності деревини з двохвісними напруженим станом у радіально-тангентальній площині структурної симетрії. Для реалізації цього алгоритму було розроблено програмне забезпечення на основі крос- платформного інструментарію Qt, яке дозволяє будувати та аналізувати критерії короткочасної міцності у поперечному розрізі деревини. Створена програма має можливість вибору одного із трьох критеріїв міцності, виду деревини, температурного та вологісного розподілу деревини. Програмний код мовою C++ спроектований так, щоб можна було легко додати ще один вид деревини, а також критерій короткочасної міцності. Для відображення кривих їх можна виводити у вигляді графіку або таблиці. Графіки можна фіксувати на графічному віджеті, і додавати нові порівнюючи з попередніми.

На основі аналізу побудованих кривих, встановлено граничний напружений стан матеріалу в часткових випадках. А також зроблено висновки щодо доцільності використання певних критеріїв для опису міцнісних характеристик деревини з сильною та слабкою асиметрією меж міцності.

1. Поберейко Б. П., Дендюк М. В., Флуд Л. О. (2010). Визначення короткочасної міцності деревини з двовісним напруженим станом. Науковий вісник НЛТУ України , 20 (13), 332-338.
  2. Поберейко Б.П., Флуд Л.О., Петрив О.М., Поберейко С.Б. (2013). Обоснование выбора критерия кратковременной прочности для древесины. Актуальные проблемы лесного комплекса, (36), 86-91.
  3. Яценко В.Ф. (1988). Прочность композиционных материалов. К.: Выща шк., 191 с.
  4. Божидарник В.В., Сулим Г.Т. (1999). Елементи теорії пластичності та міцності. Львів: Світ, Т.1. — 532с.