Алгебро-алгоритмічні підходи до опису предметних областей та синтезу програмних середовищ для них

2015;
: cc. 376 - 384

Захарія Л. М.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра інформаційних систем та мереж, E-mail: lyubov.m.zakhariya@lpnu.ua, zlm.lviv@gmail.com

Наведено основні алгебро-алгоритмічні підходи (назвемо алгеброю алгоритміки -<АА>) та інструментальні засоби її підтримки. <АА> – перспективний напрям української алгебро-кібернетичної школи, започаткованої академіком В. М. Глуш¬ковим, пов'язаний із розробленням систем алгоритмічних алгебр (САА) і синтезатора програм за їх алгебраїчними описами. Першим таким синтезатором є синтезатор Мультипроцесист, який у світлі сучасних досліджень можна вважати однією з перших систем породжувального програмування. Розглянуто алгебраїчний аппарат представлення алгоритмів та структур даних, налаштування його для представлення знань різних предметних областей, засоби алгебраїчних перетворень алгоритмічних знань та автоматизованого встановлення алгоритмічного взаємозв’язку між спорідне¬ними предметними областями. Клони різних алгоритмічних представлень алгоритмів та структур даних задають єдиний алгебраїчний підхід у представленні алгоритмів, даних, баз даних.