Комп’ютерне проектування та моделювання технологічних процесів високошвидкісного фрезерування загартованих сталей

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків

У статті представлений та обґрунтований алгоритм створення конкурентоспроможної технології виготовлення машинобудівної продукції із загартованих сталей. Проаналізовані особливості обробки загартованих сталей. Обґрунтована можливість реалізації багатокритеріальної оптимізації процесу високошвидкісного фрезерування загартованих сталей на базі методу скінчених елементів (МСЕ). Представлений новий метод визначення області існування оптимальних технологічних режимів обробки матеріалів на базі МСЕ.

1. Басова Е.В. Технологическое обеспечение качества и точности поверхностей деталей из закаленных хромомолибденовых сталей методом высокоскоростного фрезерования: дис.... канд. техн. наук : 05.02.08 / Басова Евгения Владимировна. — Харьков, 2014. — 236 с. — Библиогр. : с. 214–226. 2. Фетисов Г.П. Материаловедение и технология металлов/ Г.П. Фетисов. — М.: Высшая школа, 2001. — 640 с. 3. Singht D. A surface roughness prediction model for hard turning process / D. Singh, P.V. Rao // Journal of Materials Processing Technology. — 2007. — Vol.189. — рр.192- 198. 4. Nakayama K. Machining characteristic of hard materials. CIRP Annals / K. Nakayama, M.Arai, T. Kanda // Manufacturing Technology. — 1988. — № 37(1). — рр. 89–92. 5. Shaw M.C. Chip Formation in the Machining of Hardened Steel / M.C. Shaw, A. Vyas // CIRP Annals: Manufacturing Technology. — 1993. — № 42(1). — рр. 29–33. 6. Davies M.A. On the dynamics of chip formation in machining hard metals / М.А. Davies, T.J. Burns, C.J. Evans // CIRP Annals: Manufacturing Technology. — 1997. — № 46(1). — рр. 25–30. 6. Доротворский С.С. Повышение конкурентоспособности отечественного машиностроительного производства в современных условиях / С.С. Добротворский, Е.В. Басова, Л.Г. Доровольская // Вісник НТУ «ХПІ». Збірник наукових праць. Тематичний випуск: Технології в машинобудуванні — Харків: НТУ"ХПІ«, 2014. — №. 42(1085). — С.25-31 7. Добротворский С.С. Энергетический подход к определению технологических режимов при высокоскоростной обработке / С.С. Добротворский, А.К. Мялица, Е.В. Басова, Л.Г.Добровольская и др. // Открытые информационные и компьютерные интегрированные технологии. — Х.: НАУ «ХАІ», 2014. — № .65.