Оптимізація параметрів пресового з’єднання вставних ножів збірних фрез

Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Розроблено та досліджено математичну модель двомасової коливальної схеми вставного ножа збірної фрези, одна із мас якої моделює защемлену частину ножа — пресове з’єднання із сухим тертям, а інша — консольну частину, що піддається впливу автоколивань, які можливі в процесі різання металу. Проаналізовано вплив сухого тертя в пресовому з’єднанні ножа на амплітуду резонансних коливань різця та деталі. Показано можливість ефективного гасіння амплітуди автоколивань різця за рахунок оптимального вибору параметрів пресового з’єднання вставних ножів із корпусом збірної фрези.

1. Жарков И. Г. Вибрации при обработке лезвийным инструментом. — Л.: Машиностроение, 1968. — 184 с. 2. Новіцький Я. Особливості конструкційного демпфування автоколивань металорізальних верстатів / Я. Новіцький, Ю. Новіцький // 12-й міжнар. симп. українських інженерів-механіків у Львові: Тези доповідей. — Львів: КІНПАТРІ ЛТД. — 2015. — С. 92 — 93. 3. Пановко Я. Г. Внутреннее трение при колебаниях упругих систем / Я. Г. Пановко. — М.: Гос. изд. физ-мат. лит., 1960. — 190 с.