Утворення залишкових напружень та їх залежність від технологічних параметрів процесу механічної обробки деталей

2017;
: cc. 56 - 59
Українська академія друкарства

Розглянуто технологічні можливості управління залишковими напруженням під час механічного оброблення за рахунок виправлення спотвореної структури обробленої поверхні деталей машин зміною вектора швидкості різання на чорнових і чистових операціях обробки.

1. Ящерицын П. И., Еременко М. Л., Фельдштейн Е. Э. Теория резания. Физические и тепловые процессы у технологических системах. — Минск: Вышейшая школа, 1990. — 512 с. 2. Макаров А. Д. Оптимизация процессов резания. — М.: Машиностроение, 1976. — 278 с. 3. Линчевский П. А., Новожилов С. В., Кудряков М. Б. Совершенствование технологии обработки металлов резанием и пластическим деформированием с учетом использования эффекта Баушингера / Труды Одесского политехнического университета. — 2008. — Вип. 2(30). — С.74—76. 4. Соколов И. А., Уральский И. М. Остаточные напряжения и качество металлопродукции. — М.: Металлургия,1981. — 96 с.