Метрологічні завдання аерофотозйомки за допомогою безпілотних літальних апаратів

2017;
: cc. 57 - 60
Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет «Львівська політехніка»

Розглянуто використання безпілотних літальних апаратів для потреб аерофо- тозйомки місцевості. Встановлено, що використання пощирених навігаційних систем може спричиняти похибки в умовах з певними перешкодами, зокрема в містах з густою забудовою. Саме тому запропоновано визначати координати безпілотних літальних апаратів з урахуванням похибок системи глобального позиціонування. Позиціонування безпілотників розглянуто з урахуванням розташування наземних об’єктів та роз- робленої моделі навколишнього середовища.

Розглянуто оцінку координат безпілотників з використанням додаткової інформа- ції з бортової системи нагляду. В цьому контексті важливою є автоматизована обробка аерофотознімків. Використано методику чотирипроцесорного векторного обчислення. Для обробки даних, що відповідають за позиціонування, використано коефіцієнт Калмана—Бьюсі.

1. Bond, L. "Overview of GPS Interference Issues“(1998), GPS Interference Symposium, Volpe National Transportation System Center, Boston. 2. Martin, M. (2008), Non-linear DSGE Models, The Central Difference Kalman Filter, and The Mean Shifted Particle Filter. 3. Neitzel, F. and Klonowski, J. (2011), “Mobile 3d mapping with a low-cost UAV system”, International Archives of the Photogrammetry, Remote Sensing and Spatial Information Sciences, vol. XXXVIII-1/C22, Zurich, pp. 67–70.