Кіровоградський рудний район

Порівняльний аналіз графічного представлення 3D моделей за даними магнітотелуричного зондування

Представлена нова програма (TAR3D) тривимірної візуалізації даних, що створена в середовищі MATLAB. На прикладі результатів двовимірного моделювання даних магнітотелуричних зондувань Кіровоградського рудного району показано можливості програми. Проведено співставлення з відомими у світі подібними програмами.

Глибинна будова Кіровоградського рудного району за даними геоелектричних досліджень

Природа аномалій підвищеної електропровідності на глибинах до 2,5 км визначається регіональними метасоматичними перетвореннями порід, що ведуть до утворення рудної мінералізації (уран, золото, алмази). Вперше для Кіровоградського рудного району побудована 2,5D-модель розподілу значень електроопору до глибини 100 км за результатами одномірної інверсії даних магнітотелуричного зондування. Створена та уточнена тривимірна геоелектрична модель земної кори і верхньої мантії Кіровоградського рудного району.

Особливості глибинної будови Кіровоградського рудного району за сейсмічними даними

На основі даних про глибини до поверхонь Мохо і К2, отриманих вздовж сейсмічних профілів ГСЗ і МОХЗ, використовуючи програмне забезпечення КОСКАД 3D і Surfer 8, побудовано карти рельєфу цих поверхонь. Викладено методику статистичної обробки даних обмінних хвиль землетрусів та результати сейсмогеологічного моделювання Кіровоградського рудного району. Нова інтерпретація сейсмічних даних дозволила виявити кореляцію між поверхневими структурами регіону і рельефом поверхні Мохо та локальними неоднорідностями кори.