енергетична безпека

Енергетична безпека ЄС та країн Балтії в умовах полігібресії зовнішньої політики Російської Федерації

У статті проаналізовано стан енергетичної безпеки країн Балтії (Литви, Латвії, Естонії) в умовах полігібресії Російської Федерації, котра діє мультифронтально проти них гібридними методами, головно енергетичним важелем впливу. Відзначено той факт, що країни регіону на сьогодні є енергетично залежними від РФ. Увагу акцентовано на протидії країн Балтійського регіону гібресії офіційної Москви в енергетичному секторі.

Загрози та виклики енергетичній безпеці Вишеградської четвірки в контексті реалізації газопроводу "Північний потік-2": детермінанти для України

      У статті проаналізовано стан енергетичної безпеки держав – учасниць Вишеградської групи в контексті реалізації газогону «Північний потік-2». Увагу акцентовано на позиціях держав Вишеградської четвірки щодо імплементації зазначеного газового проекту ініційованого з боку Російської Федерації. З’ясовано, що будівництво трубопроводу «Північний потік-2» становить загрозу енергетичній безпеці не лише Вишеградській групі держав, Україні, але й Європейському Союзу в цілому.

SWOT-аналіз енергетичної безпеки України

Розглянуто проблему реформування енергетичного сектору України, що викликана глобальними, регіональними та локальними тенденціями у енергетичній сфері та зміною політичних, економічних та безпекових пріоритетів України у контексті російсько-українського конфлікту.