Прикметники, що означають кольори, у сучасній німецькій мові

Рудий В. Прикметники, що означають кольори, у сучасній німецькій мові / Володимир Рудий // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». – 2002. – № 453. – С. 167–170.

Володимир Рудий

Львівський національний університет ім. Івана Франка

Досліджуються етимологічні, структурно–семантичні та стилістичні особливості німецьких прикметників, що позначають колір. Зібраний ілюстративний матеріал (більше 240 назв кольорів) згруповано за способом утворення та семантичними ознаками. Встановлено продуктивність найбільш вживаних лексико-семантичних груп та можливості їх використання у різних функціональних стилях мови.

Etymological, structural – semantic and stylistic peculiarities of adjectives denoting colours in German are researched. The gathered illustrative material (about 240 names of colour) are grouped according to the manner of formation and semantic features. The productivity of mostly used lexico-semantic groups as well as the possibilities of their usage in various functional language styles has been established.