Результати дослідження швидкості реакції водія як елементу уникнення аварій на дорогах

Received: May 23, 2013
Accepted: June 30, 2013

Олена Петренко

Національний університет “Львівська політехніка”,
Кафедра метрології, стандартизації та сертифікації

Стаття присвячена вивченню показників простої та складної рухової реакції на рухомий об’єкт водіїв автомобільного та електротранспорту в різний час робочого дня, їх значення для безпеки дорожнього руху, пошуку засобів та найбільш ефективних методик для скорочення латентного періоду рухової реакції людини.
***The article is devoted the study of indexes outages and difficult motive reaction on the mobile object of drivers motor-car and to електротранспорту in different time of working day, their value for safety of travelling motion, search of facilities and most effective methods for reduction of latent period of motive reaction of man.***
Статья посвящена изучению показателей простой и сложной двигательной реакции водителей автомобильного и электротранспорта в разное время рабочего дня, их характеристик для безопасности дорожного движения, поиску средств и наиболее эффективных методик для сокращения латентного периода двигательной реакции человека.

1. Єрмаков Ф. Определение времени реакции водителя на опасность. [Електронний ресурс] //  электронная база данных информационной системы “Параграф”. – Режим доступу : http://online.zakon.kz/Document/?doc_id=1025957.
2. Раманов Н. Р. Автотранспортная психология : Учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений / Александр Николаевич Романов. – М. : Издательський центр «Академия», 2002. – 224 с.
3.  Бойко Е.И. Время реакции человека. – М.: Медицина, 1964. – 440с.
4.  Вайцеховский С.М. Книга тренера – М.: ФиС, 1971. – 311 с.
5.    Верхошанский Ю.В. Основы специальной физической подготовки спортсменов. – М.: ФиС, 1988. – 331с.
6.    Гринберг Дж. Управление стрессом. – СПб.: Питер, 2002. – 496с.
7.    Линець М.М. Основи методики розвитку рухових якостей. – Львів: „Штабар”, 1997. – 208с.
8.    Толочек В.А. Современная психология труда: Учеб. Пособие. – Изд.дом  «Питер», 2006. – 408с.
9. Сопільник Л.І. Розвиток теорії та засад формування нормативної бази безпеки дорожнього руху /Видавництво НУ "Львівська політехніка", 2012 р. – 381 с.