Вдосконалення нейромережних методів класифікації в завданнях інтелектуального аналізу даних за допомогою методу імітації відпалу металу

2007;
: ст. 33 – 37

Ткаченко P. O., Дорошенко А. В.

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління

Проаналізовано особливості постановки та підходи до розв’язання задач класифікації для випадків великорозмірних завдань інтелектуального аналізу даних. Подано основи нейромережного методу класифікації, вдосконаленого завдяки оптимізації методу імітації відпалу металу, та результати його апробації.

1. Васильев В.И., Коноваленко В.В., Горелов Ю.И. Имитационное управление неопределенными объектами. – К.: Наук. думка, 1989. – 216 с. 2. Дорошенко А.В. Нейромережний розв’язок задач класифікації в умовах неповноти інформаційного базису // Моделювання та керування станом еколого-економічних систем регіону: Зб. наук. пр. – К., 2006. – Вип. 3. – С. 115–122. 3. Tkachenko R., Tkachenko P., Tkachenko O., Schmitz J. Geometrical Data Modelling // Зб. матеріалів між нар. Наук. конф. “Інтелектуальні системи прийняття рішень та прикладні аспекти інформаційних технологій” (ISDMIT’ 2006). – Т. 2. – С. 279–283. 4. Хайкин С. Нейронные сети: полный курс: Пер с англ. – М.: Вильямс, 2006. – 1104 с. 5. Осовский С. Нейронные сети для обработки информации / Пер. с польск. И.Д. Рудинского. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 344 с.