криптографічний захист

Методи формування інформаційної технології блокчейн в системі обліку продажі зброї

У статті досліджується застосування інформаційної технології блокчейн у сфері обліку продажу зброї. Автори розглядають основні методи формування такої технології, включаючи розподілену базу даних, хеш-функції, криптографічний захист, смарт-контракти, консенсус- протоколи, децентралізовану мережу, транзакції, генезис-блок, децентралізоване керування та публічний ключ. Автори аналізують потенціал цих методів у створенні ефективної та безпечної системи обліку продажу зброї.

АРХІТЕКТУРА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ БАЗОВИХ КОМПОНЕНТІВ СИСТЕМИ НЕЙРОМЕРЕЖЕВОГО ЗАХИСТУ І КОДУВАННЯ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

Описано розробку базових компонентів системи нейромережевого захисту, кодування передачі даних на основі інтегрованого підходу, який містить удосконалений метод нейромережевого шифрування (дешифрування) даних і метод адаптивного баркероподібного кодування (декодування) даних, які орієнтовані на сучасну елементну базу. Для розробки системи обрано принципи спеціалізації та адаптації апаратно-програмних засобів до структури алгоритмів нейроподібного шифрування (дешифрування) даних, архітектури нейромережі та розрядності баркероподібного коду.

Квінтесенція інформаційної безпеки кіберфізичної системи

Подано квінтесенцію інформаційної безпеки (ІБ) кіберфізичних систем (КФС), яка: розгорнута на рівні парадигми та концепції побудови багаторівневої комплексної системи безпеки (КСБ) КФС і універсальної платформи КСБ у просторі “загрози – профілі – інструментарій”; реалізована у частині інтегральної моделі КСБ кіберфізичної системи “iPhone – Wi-Fi, Bluetooth – давачі” та криптографічного захисту безпровідного комунікаційного середовища КФС на основі блокового шифрування даних за алгоритмом “Калина”. Використання такого базового підходу до забезпечення ІБ КФС