Mетодика оцінки якості електроенергії в мережах

2009;
: pp. 85 - 95

В. Ванько

Національний університет «Львівська політехніка» кафедра метрології, стандартизації та сертифікації

Розроблено методику оцінки якості електроенергії, що ґрунтується на матричному методі моніторингу негативних процесів в електричних мережах загального призначення шляхом аналізу отриманої вимірювальної інформації щодо вибраних груп показників якості, котрі характеризують якість напруги на енергооб’єкті.

The practices of electric energy quality evaluation that are based on the matrix method of negative processes monitoring within electric chains of general designation by the analysis of received measuring information as to chosen, quality-index groups characterizing voltage quality an energy-object are developed.

1. ГОСТ 13109-97. Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения. — Введ. 01.01.2000. — К.: Держстандарт України, 1999. — 32 с. .
  2. Ванько В.М., Столярчук П. Г. Проблеми контролю якості електроенергії в електричних мережах // Вимірювальна техніка та метрологія. — 2001. — № 58. — С. 47–56.
  3. Ванько В.М., Столярчук П. Г. Метод оцінки якості продукції та послуг за допомогою теорії матриць // Вимірювальна техніка та метрологія. — 2007. — № 67. — С. 108–114.
  4. Ванько В. М. Розвиток теоретичних засад та нормативно-технічного забезпечення оцінювання якості електричної енергії в мережах загального призначення: Автореф. дис. … д-ра техн. наук / НУ «Львівська політехніка». — Л., 2008. — 36 с.
  5. Теоретические основы электротехники: В 2т. Учебник для вузов. — 3-е изд., перераб. и доп. / Л. Р. Нейман, К. С. Демирчян. — Ленинград: Энергоиздат, 1981. — Т. 1. — 536 с.