Моделювання системи захисту товарів випробувальних екологічних лабораторій

2009;
: pp. 110 - 117

Н. Луців, В. Юзевич*

Львівський інститут економіки і туризму (Львів),

* Фізико-механічний інститут ім. Г. Карпенка НАН України (Львів)

Запропоновано систему захисту випробувальної екологічної лабораторії від негативних впливів техногенного та антропогенного характеру з використанням еколого-економічних показників. Систематизовано процедуру прогнозування змін параметрів екологічного стану об’єкта досліджень з урахуванням елементів теорій надійності, ризиків, а також оптимізації випробувань.

The system defence of proof-of-concept ecological laboratory from negative influences of technogenic and anthropogenic character with use the ekological-ekonomical indexes is offered. Procedure prognostication of parameters changes of the ecological state of object researches taking into account the elements of theories of reliability, risks, and also optimization of tests is systematized.

1. Болотніков А. О. Стандартизація та сертифікація товарів і послуг. — К.: МАУП, 2005. —144 с.
  2. Герасименко В. А. Защита информации в автоматизированных системах обработки данных. Кн.1. — М.: Энергоатомиздат, 1994. — 400 с
  3. Вдовиченко ІІ. М. Методи обробки інформації, атриманої в результаті експертної оцінки // Відбір і обробка інформації. — 2006, № 24. — С. 56–58.
  4. Райхман Э. П. Экспертные методы в оценке качества товаров. –М.: Экономика, 1974.— 151 с.
  5. Подсолонко В. А. Концепция системы оценки и обеспечения комплексного социально- экономического развития предприятий в рыночных условиях // Ученые записки Таврического национального университета. — 2007, № 3(42). — С. 5–12.
  6. Зорі А.А., Коренєв В.Д., Хламов М. Г. Методи, засоби, системи вимірювання і контролю параметрів водних середовищ. — Донецьк: РВА Дон ДТУ, 2000. — 368 с.
  7. Фалько В. В. Основные направления в проблеме оценки экологического риска // Вісник СумДУ. Технічні науки. — 2007. — № 1. — С. 100–112.
  8. http://www.iso.org/iso/management_standards.htm.
  9. Новіков В., Никитюк В. Аналіз елементів системи якості лабораторії в рамках методу життєвих циклів // Стандартизація, сертифікація, якість. — 2004. — № 4. — С. 48–52.
  10. Лаврик В. І. Методи математичного моделювання в екології: Навч. посібник. — К.: Видавничий дім «КМ Академія», 2002. — 204 с.
  11. Острем К., Виттенмарк Б. Системы управления с ЭВМ: Пер с англ. — М.: Мир, 1987. — 480 с.
  12. Горский Ю. М. Системно- информационный анализ процессов управления. — Новосибирск: Наука, 1988. — 327 с. 13. Хохлов Н. В. Управление риском. — М.: ЮНИТИ, 2001. — 239 с.