Механізм під’єднання зовнішніх компонентів в універсальній SCADA-системі TRACE MODE 5.15

2009;
: pp. 38 - 44

Б. Демида

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління

Розглянуто метод під’єднання користувацьких зовнішніх модулів у SCADA- систему з метою розширення можливостей математичного апарату та реалізації нестан- дартних графічних елементів. Показані переваги застосування ActiveX контролера на прикладі прикладної задачі розрахунку, побудови та відображення векторних діаграм струмів та напруг в автоматизованій системі диспетчерського управління електричною підстанцією із застосуванням SCADA-системи ТRACE МODE 5.15.

The methods of handling internal data of SCADA systems for purpose of improving their functionality and customizing them are analyzed in the paper. Advantages of using ActiveX technology are shown by the example of applied problem of vector diagrams construction. Algorithm of vector diagram construction and mechanisms of interaction between developed ActiveX controls and SCADA Trace Mode 5.15 are described.

1. Scada.ru — Публікації — SCADA-системи: погляд зсередини.
  2. Демида Б., Зербіно Д., Пелешко Д. Реалізація принципів паралельного збору інформації на прикладі SCADA-системи «TraceMode”// Вісник Нац. ун-ту „Львівська політехніка“ „Комп’ютерні науки та інформаційні технології“. — 2005. № 543. — С. 3–10.
  3. Кузнєцов А. Genesis for Windows — графічна scada-система для розробки АСУ ТП // Сучасні технології автоматизації. — 1997. — № 3.
  4. ТРЕЙС МОУД — інтегрована SCADA- і softlogic-система для розробки АСУТП // URL: http://adastra.ru/ru/tm/tm5/.
  5. Бронштейн И.Н., Семендяев К. А. Справочник по математике для инженеров и учащихся вузов. — М. Наука, 1965. — 608 с.
  6. Зевеке Г.В., Ионкин П.А., Нетушил А.В. и Страхов С. В. Основы теории цепей. — М.: Энергия, 1965.
  7. Чеппел Д. Технологии ActiveX и OLE / Пер. с англ. — М.: Издательский отдел „Русская редакция“ ТОО „Channel Trading Ltd.“, 1997. — 320 с.
  8. Довідкова система програмного пакета Трейс Моуд 5.15.