Побудова моделі оцінювання параметрів теплового комфорту на основі нечіткої логіки

2010;
: pp. 91 - 96

М. Машевська1, П. Ткаченко2

1Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління;
 2Львівський інститут банківської справи УБС НБУ

Розглянуто основи побудови продукційної моделі нечіткої логіки для оцінювання температури внутрішньої поверхні зовнішньої огороджувальної конструкції. Обґрунтовано вибір вхідних параметрів моделі. Описано процедуру фазифікації входів і виходів та побудову правил логічних висновків.

The stages of creation production model of fuzzy logic for estimation temperature of the internal surface of external construction are considered. Choice of entrance parameters of model is shown. The procedure of fuzzification inputs and outputs and construction of rules is described.

1. ДБН В.2.6-31:2006 – Конструкції будівель і споруд. Теплова ізоляція будівель.
  2. Ратушняк Г.С., Попова Г.С. Проектування захисних конструкцій будівель за теплофізичними параметрами / Навч. посіб. – Вінниця: ВДТУ, 2003. – 78 с.
  3. Яхтьъва Г.Э., Нечеткие множества и нейронные сети: учеб. пособ., 2-е изд., испр. – М.: Интернет-Университет Информационных Технологий; БИНОМ. Лаборатория знаний, 2008. – 316 с.: ил., табл. – (Серия «Основы информационных технологий»).
  4. Fanger P.O. Thermal Comfort. – McGraw-Hill Book Company, 1972.
  5. ASHRAE handbook Fundamentals. – American Society of Heating and Air Conditioning Engineers, Atlanta 1993.
  6. Маляренко В.А. Основи теплофізики будівель та енергозбереження: Підруч. – Харків: Видавництво САГА, 2006. – 484 с.