Когнітивний підхід для адаптації оператора до стресової ситуації в аварійних режимах енергоблоків АСУ-ТП

2012;
: pp. 40 - 50

А. Нога

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра міжнародної інформації

Розглянуто підходи для адаптації операторів до стресових ситуацій в аварійних режимах, зокрема етапи психологічної адаптації при підходах до бар’єрів.

The paper considers approaches for adaptation of operators to stress in emergency mode. Particular stages of psychological adjustment in approach to barriers.

1. Антонов В. М. Сучасні комп’ютерні мережі. – К.: «МК-Прес», 2005. – 480 с, іл.
  2. Алиев Т. М., А. А. Тер-Хачатуров, А. М. Шекиханов. Итерационные методы повышения точности измерений. – М.: Энергоатомиздат, 1986. – 168 с.
  3. Авдеев Б. Я., Антосюк Е. М., Долинов С. Н. и др. Адаптивные телеизмерительные системы. – Л.: Энергоиздат, 1981. – 284 с.
  4. Ажогин В.В., Згуровский М.3., Корбич Ю.С. Методы фильтрации и управления стохастическими процессами с распределенными параметрами. – К.: Высшая школа, 1998.
  5. Баранов В. Я., Безновская Т. X., Бек В. А. и др. Промышленные приборы и средства автоматизации: Справочник.; Под общ. ред. В. В. Черепкова. – Л.: Машиностроение, Ленингр. отд-ие, 1987. – 847 с.
  6. Бэнн Д. В., Фармер Е. Д. Сравнительные модели прогнозирования электрической нагрузки: Пер. с англ. – М.: Энергоатомиздат, 1987. – 200 с.
  7. Сікора Л.С. Системологія прийняття рішень на управління в складних технологічних структурах. –Львів: Каменяр, 1998. – 453 с.