Інноваційні інформаційні технології у навчанні математичних дисциплін

Триус Ю. В.

Черкаський державний технологічний університет

Розглянуто питання, пов’язані з використанням інноваційних інформаційних технологій у навчанні математичних дисциплін, зокрема вільно поширюваних web- орієнтованих систем комп’ютерної математики і технологій мобільного навчання математики.

Considered issues related to the use of innovative information technology in learning mathematics, particularly open source web-oriented computer systems and mobile technology learning mathematics.

1. Триус Ю.В. Комп’ютерно-орієнтовані методичні системи навчання математики: Монографія. — Черкаси: Брама-Україна. — 2005. — 400 с.
  2. Conrad Wolfram: Teaching kids real math with computers: [Electronic resource]. — Режим доступу: http://www.ted.com/talks/lang/eng/ conrad_ wolfram_teaching_kids_real_math_with _computers. html.
  3. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології навчання математики: навчальний посібник / В.В. Корольський, Т.Г. Крамаренко, С.О. Семеріков, С.В. Шокалюк; науковий редактор академік АПН України, д.пед.н., проф. М.І. Жалдак. — Кривий Ріг : Книжкове видавництво Кирєєвського, 2009. — 324 с.
  4. Рашевська Н. В. Мобільні інформаційно-комунікаційні технології навчання вищої математики студентів вищих технічних навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.10 — інформаційно-комунікаційні технології в освіт / Н.В. Рашевська; в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. — К., 2011. — 21 с.
  5. Семеріков С.О. Фундаменталізація навчання інформатичних дисциплін у вищій школі: [монографія] / Науковий редактор академік АПН України, д.пед.н., проф. М.І. Жалдак. — К.: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2009. — 340 с.
  6. Словак К.І. Теорія та методика застосування мобільних математичних середовищ у процесі навчання вищої математики студентів економічних спеціальностей [Електронний ресурс] / С.О. Семеріков, К.І. Словак // Інформаційні технології і засоби навчання. — 2011. — № 1(21). — Режим доступу до журналу: http://journal.iitta.gov.ua.
  7. Словак К. І. Методика використання мобільних математичних середовищ у процесі навчання математики студентів економічних ВНЗ: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.10 — інформаційно-комунікаційні технології в освіт / К.І. Словак; в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. — К., 2011. — 21 с.
  8. Словак К.І., Семеріков С.О., Триус Ю.В. Мобільні математичні середовища: сучасний стан та перспективи розвитку // Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання: Зб. наук. праць / Редрада. — К.: НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2012. — № 12(19). — С. 102–109.