ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙНЯТТЯ МІСЬКИХ ТОРГІВЕЛЬНО- ГРОМАДСЬКИХ ЦЕНТРІВ МЕШКАНЦЯМИ ХАРКОВА (РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Кафедра архітектурного проектування Харківський національний університет будівництва та архітектури

В статті розглянуто результати проведеного онлайн-
анкетування мешканців Харкова та області з приводу їх відношення до п’яти
міських торгівельно-громадських центрів з метою висвітлення картини вподобань
відвідувачів в контексті проблем та потенційних можливостей поліпшення
архітектурно-просторових рішень цього типу об’єктів. Зацікавленість
респондентів у різних якостях та способах використання торгівельних комплексів
свідчить на користь розширення архітектурно-просторових можливостей цих
об’єкті у таких напрямках: їх трактування як частини міського середовища,
використання змішаної системи закритих, захищених та відкритих, озеленених
просторів, задіяння буферних, тощо. Виявлена різниця у способах використання
торгівельних комплексів свідчить на користь ще не реалізованої в умовах Харкова
диференціації їх типів.

Беддингтон, Н. 1986. Строительство торговых центров. Москва: Стройиздат.
Beyard, M.D., Corrigan, M.B., Kramer, A., Pawlukiewicz, M. and Bach, A. 2006. Ten principles for rethinking the mall. [online] Urban Land Institute. Доступно: <http://uli.org/wp-content/uploads/ULIDocuments/Tp_MAll.ashx_.pdf> [Дата звернення 20 лютого 2021].
Lorch, B. and Smith, M. 1993. Pedestrian movement and the Downtown Enclosed shopping Center.
Journal of the American Planning Association, 1, pp.75-86.
Teller, C. 2008. Shopping Streets versus Shopping Malls - Determinants of Agglomeration Format Attractiveness from the Consumers’ Point of View. International Review of Retail, Distribution and
Consumer Research, 18 (4), pp.381-403.
Teller, C. and Elms, J.R. 2012. Urban Place Marketing and Retail Agglomeration Customers. Journal of Marketing Management, 28 (5-6), pp.546-567.
Stillerman, J. and Salcedo, R. 2012. Transposing the Urban to the Mall: Routes, Relationships, and Resistance in Two Santiago, Chile, Shopping Centers. Journal of Contemporary Ethnography, 41 (3),
pp.309–336.