living environment

ВПЛИВ ГЕНЕТИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ ТА ПАМ’ЯТІ ПОКОЛІНЬ НА ЗМІНУ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА

В даній статті розглянуто феномен пам'яті поколінь та його вплив на людину при зміні житлових умов. Пам’ять поколінь а архітектурі – це міждисциплінарне поняття, що трактується, як передача системи знань, норм і цінностей, соціального досвіду, соціальних якостей, ролей та поведінки  від одного покоління до іншого та проявляється у всіх сферах життя людини, в тому числі при формуванні та виборі житла та житлового середовища. Реалізація даних компонентів досягається шляхом виховання людини в  сім’ї та соціумі, а також частково на генетичному рівні (генетична пам’ять).

АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕР-ЧУТЛИВОГО МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ЖИТЛОВИХ СТРУКТУР

У статті розглядаються аспекти сприйняття простору з позиції статі та їх вплив на формування якісного середовища проживання. Представлені результати соціологічного дослідження, які вказують на існування відмінностей у вимогах щодо формування міського середовища житла та в оцінці його якостей чоловіками та жінками. Вимоги до функціонально-просторової організації середовища більшою мірою залежать від гендерної моделі поведінки особистості. Це, у свою чергу, породжує попит на розширення діапазону особистих впливів на міське середовище житла, що задовольняло б різних споживачів.

Домашнє насильство та його адміністративно-деліктна характеристика

Захист прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина, її недоторканність закріплено в Конституції України. Дотримання і забезпечення недоторканності особи, захист її від фізичних, психологічних посягань, дотримання належних матеріальних умов передбачено Законом України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, а також Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 173-2) та іншими нормативними актами. Це означає, що суспільний порядок як у різних соціальних групах населення, так і в сім’ї має правове забезпечення.

Rational formalization of law theoretical determination and practical dimensions

This article studies the connection between law and rights in the context of regulations. It concentates on the relationship of man and source of law, as well as the problem of dialectical connection with legal acts on the basis of interrelation, real impact on the society of positive and natural law. It accentuates the problem of representation and protection of human rights and responsibilities as objective phenomena in the law, as well as the problem of improvement of the legal form of modern social relations, its optimality, efficiency and reliability.