протон

Фізичний зміст понять “електричний заряд” та “електричне поле”

В статті обговорюється, що термін електричний  «заряд» умовний і в науці має допоміжне символічне значення. Окремо від речовини заряд не існує. Реально в природі існують протон і електрон як речовина. Речовина електрона і речовина протона за своєю природою – різні, тому логічно саму речовину вважати «позитивним» чи «негативним» зарядом. Обгрунтовано, що речовини електронів і протонів вилучають якісь ще невідомі частинки, завдяки чому й відбувається взаємодія між «зарядженими» тілами.

Вплив геометричних параметрів замісника на величини хімічних зсувів орто- і мета-протонів в ямр 1н спектрах монозаміщених бензолів

Приведено спектральні (ЯМР 1Н) параметри протонів фенiльного кільця в 26 монозаміщених бензолах C6H5-Y (включаючи сам бензол). В аналітичному і графічному вигляді проаналізовано величини хімічних зсувів орто-, мета- і пара-протонів, а також різниці між величинами їх поглинання. Введено концепцію ідеальних графіків для трьох типів фенільних протонів. Розглянуто поняття «об‘ємності» замісника, її залежність від хімічної структури замісника і вплив на величину поглинання орто-протонів.