Математичні моделі методичної похибки одноканальних та двоканальних шумових термометрів

2008;
: cc. 90 - 97

І. Микитин

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра інформаційно-вимірювальних технологій

Розглянуто можливі варіанти вхідного кола шумового термометра з викорис- танням одноканального та двоканального підсилювачів. Отримано математичні ви- рази, які описують залежність методичної похибки від шумових параметрів чутливого елемента первинного перетворювача, лінії зв’язку, операційних підсилювачів та резис- торів зворотного зв’язку першого каскаду підсилювача.

The possible variants of entrance circle of noise thermometer are considered with the use one channel and two channel strengthener. Mathematical expressions, which describe dependence of methodical error on the noise parameters of pickoff of primary transformer, flow, operating strengtheners and resistors of feed-back of the first cascade of strengthener line, are got.

1. Nayguist H. Thermal agitation of electric charge in conductors. // Phys. Rev. – 1928. – № 32. – Р.110–113.
  2. Микитин І.П., Стадник Б.І. Методична похибка вимірювання шумовим термо- метром. // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. Автоматика, вимірювання та керування. – 2001. – №420. – С. 102–104.
  3. Микитин І.П., Стадник Б.І., Дорожовець М.М. Математична модель шумового термометра на основі кореляційного підсилювача // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2000. – №57. – С. 63–66.
  4. Микитин І.П., Стадник Б.І. Математична модель шумового термометра на основі одноканального підсилювача. // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2002. – №59. – С. 60–62.