Mатематичне моделювання низинних лісових пожеж

2009;
: cc. 95 - 98

К. Зеленський, В. Ліщина, *Є. Ваврук

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»;
*Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машини

Розглянуто задачу про виникнення та поширення низинних лісових пожеж. Запропоновано ітераційний числово-аналітичний метод розв’язання відповідної крайової задачі відносно концентрації речовин, що горять, та температури горіння в осередку пожежі. Наведено результати комп’ютерного моделювання запропонованого алгоритму.

The problem of appearing and extending of bottom forest conflagrations is discusses. The iterative computer- analytic method of decision of system of differential equati0ons in partial derivations for concentration of flying substance and temperature of flying is considered.

1. Гришин А. М. Математические модели лесных пожаров. — Томск: Изд-во Том. ун-та, 1981.—277 с.
  2. Доррер Г. А. Математические модели динамики лесных пожаров.—М.: Лесн. пром- сть, 1979.—161 с.
  3. Зеленський К.Х., Ігнатенко В.М., Коц О. П. Комп’ютерні методи прикладної математики.—К.: Академперіодика, 2002.—480 с.
  4. Зеленский К. Х. Математическое моделиро- вание температурного поля сварочной ванны // Матеріали V Міжнародної науково-технічної конференції АВІА—2003. — С. 24.48—24.52.