Нейроподібні структури машини геометричних перетворень у завданнях інтелектуального аналізу даних

2009;
: cc. 179 - 184

Р. Ткаченко, А. Дорошенко

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління

Показано особливості архітектури та застосування нейроподібних структур машини геометричних перетворень (МГП) до розв’язання задач передбачення в галузі інтелектуального аналізу даних (ІАД). Розроблений в статті метод передбачення на основі незалежного відтворення головних компонентів ілюструється прикладом.

The article describes the features of the architecture of neural networks and the approach to solving a problem of prediction for Data Mining tasks where data are high- dimensional. Essential principles of the methods of prediction on the base of neural networks base on geometrical transformation machine are proposed. This method of prediction is improved by independent reproduction of principal components.

1. Васильев В.И., Коноваленко В.В., Горелов Ю. И. Имитационное управление неопределен- ными объектами. — К.: «Наукова думка», 1989. — 216с.
  2. Дорошенко А. В. Нейромережний розв’язок задач класифікації в умовах неповноти інформаційного базису // Моделювання та керування станом еколого-економічних систем регіону: Зб.наук.пр.–К., 2006. — Вип.3. — С. 115–122.
  3. Ткаченко Р. О. Модель нейронних мереж //Вісник Держ. ун-ту «Львівська політехніка»: Комп’ютерна інженерія та інформаційні технології. — 1998. — № 349. — С. 83–86.
  4. Ткаченко Р. О. Нейронні мережі з нелінійними синаптичними зв’язками //Вісник Держ. ун-ту «Львівська політехніка»: Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. — 1999. — № 373. — С. 20–22.
  5. Ткаченко Р.О., Ткаченко П. Р. Багатошаровий перцептрон з неітеративним навчанням // Збірник матеріалів міжнародної наукової конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень та прикладні аспекти інформаційних технологій» (ISDMIT’ 2005). — Т.5. — С. 69–73.
  6. Tkachenko R., Tkachenko P., Tkachenko O., Schmitz J. Geometrical Data Modelling // Збірник матеріалів міжнародної наукової конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень та прикладні аспекти інформаційних технологій» (ISDMIT’ 2006). –Т.2. — С. 279–283.
  7. Хайкин С. Нейронные сети: полный курс: Пер с англ. — М.: «Вильямс», 2006. — 1104 с.
  8. Осовский С. Нейронные сети для обра- ботки информации / Пер. с польск. И. Д. Рудинского. — М.: Финансы и статистика, 2004. — 344 с.