Комп’ютерна система аналізу біомедичних зображень

2009;
: cc. 11 - 17

О. Березький, Ю. Батько, Г. Мельник

Тернопільський національний економічний університет

Наведено структуру комп’ютерної системи аналізу біомедичних зображень. Опи- сано основні програмні модулі та алгоритми роботи системи. Наведено результати експериментальних досліджень цитологічних зображень багатошарового плоского незроговілого епітелію при різних видах дисплазії.

The structure of the computer system of analysis biomedical images is describe in the article. The basic programmatic modules and algorithms of work system are described. The results of experimental researches of cytology images of multi-layered flat nonkeratinous epithelium are resulted at the different types of dysplasia.

1. Пантелеев В., Егорова О., Клыкова Е. Компьютерная микроскопия. — М.: Техносфера, 2005. — 300 с.
  2. Егорова. О.В. С микроскопом на «ты». Шаг в ХХІ век. Световые микроскопы для биологии и медицины. — М.: Издательство «Репроцентр М», 2006. — 416 с.: ил.
  3. Qiang Wu, Fatima Merchant, K. C. Microscope Image Processing / K. C. Qiang Wu, Fatima Merchant- San Diego, California, USA.: Academic Press, 2008. — 576 р.
  4. Nedzved A, Belotserkovsky A, Ablameyko S Computer systems of histology image analysis in Belarus / Roczniki Akademii Medycznej w Białymstoku — Т. 50, 2005.
  5. Березький О.Б., Мельник Г.М., Батько Ю.М. Інформаційно-аналітична система дослідження та діагностування пухлинних клітин на основі аналізу їх зображень // Вісник Хмельницького національного університету. — 2008. — № 4. — С. 33–42.
  6. Березький О. М. Контурний аналіз зображень у локальних координатах // Збірник наукових праць ІПМЕ НАН України. — К.: 2008. — Вип. 2. — С. 21–27.
  7. Berezsky O. M, Berezska K.M., Melnyk G.M, Batko Y.M Design of computer systems for biomedical image analysis // Proceedings of the Xth International Conference «The Experience of Designing and Application of CAD Systems in Microelectronics» CADSM 2009, 24–28 February 2009, Lviv-Polyana, Ukraine. — Lviv: Publishing House Vezha&Co, 2009 — Р. 186–192.
  8. Berezsky O., Melnyk G., Batko Yu. Biomedical Image Search and Retrieval Algirithms // Computing. — 2008 — Vol 7, Issue 1 — Р. 108–113.
  9. Березький О., Батько Ю. Аналіз алгоритмів виділення контурів // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка» «Комп’ютерні науки та інформаційні технології». — 2006. — № 565. — С. 212–216.
  10. Батько Ю. М. Аналіз сучасних підходів визначення інформаційних ознак // Вісник Хмельницького національного університету. — 2007. — № 2. — Т. 1. — С. 128–133.
  11. Березький О.М., Березька К. М. Аналіз контурів зображень у глобальних координатах // Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології. — 2006. — № 2(12). — С. 83–92.