Моделювання теплових режимів в термочутливому шарі з тепловиділяючим чужорідним включенням

2009;
: cc. 94 - 99

В. Гавриш, Д. Федасюк

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра програмного забезпечення

Розглядається стаціонарна осесиметрична нелінійна задача теплопровідності для ізотропного шару з чужорідним циліндричним включенням, що нагрівається внутрішніми джерелами тепла з тепловіддачею. Припускається, що на поверхнях спряження відбувається ідеальний тепловий контакт. Запропонована методика розв’язування цієї задачі та її застосування для конкретної залежності коефіцієнтів теплопровідності матеріалів шару і включення від температури.

The fixed axially symmetric nonlinear problem of thermal conduction for isotropic layer with foreign cylindrical inclusion (particulate) which heats at internal thermal source with heat dissipation has been considered. It is supposed that on the contact surface the ideal thermal contact takes place. The methodology of this problem solution and its application for the specific dependence of the layer and inclusion substances thermal-conductivity coefficients on temperature has been offered.

1. Подстригач Я. С. Термоупругость тел неоднородной структуры / Я. С. Подстригач, В. А. Ломакин, Ю. М. Коляно. — М.: Наука, 1984. — 386 с.
  2. Коляно Ю. М. Методы теплопроводности и термоупругости неоднородного тела. — К.: Наук. думка, 1992. — 280с.
  3. Коляно Ю. М. Температурное поле в термочувствительном многослойном полупространстве / Ю. М. Коляно, В. А. Во- лос, Е. Г. Иваник, В. И. Гаврыш // Инж. — физ. журнал. — 1994. — 66, № 2. — С. 226 — 234.
  4. Ломакин В. А. Теория упругости неоднородных тел. — М. : Изд-во Моск. ун-та, 1976. — 376 с. 5. Берман Р. Теплопроводность твердых тел. — М. : Мир, 1979. — 288 с.