Представлення асоціативної мережі образів за допомогою графів

2009;
: cc. 73 - 80

О. Бісікало, Р. Тадевосян

Вінницький державний аграрний університет

Розглянуто загальний підхід до представлення асоціативної мережі образів (АМО) за допомогою графів. Обґрунтовано модель АМО у вигляді орієнтованого зваженого графу з двостороннім рухом. Для пошуку найкоротшого шляху у графі запропоновано новий алгоритм вичерпної дії, побудований на основі принципу «пошук углиб з поверненням».

The main approach to the introduction of associative network of images (ANI) in the form of a graph is considered in the given article. The model of ANI as a rough weight graph with two-extraneous motion is defined. The new algorithm of exhaustive action, built on the basis of principle «search in deepen with back» is suggested aiming for the search of short cut.

1. Горошко Е. И. Интегративная модель свободного ассоциативного эксперимента. — М. — Харьков: ИЯ РАН — Каравелла, 2001. — 318 с.
  2. Автоматизированная система научных исследований ассоциативных экспериментов (АСНИ АЭ) — [Інтернет-ресурс]: http://www. philippovich.ru/Projects/ASIS/index.htm
  3. Бісікало О. В. Методика побудови тезауруса навчальної системи на основі моделі образного мислення // Искусственный интеллект. — 2008. — № 4. — С. 730– 735.
  4. Тадевосян Р.Г., Бисикало О.В., Ильницкий Н.П., Мусиенко Е. Л. Об одной модели взаимодействия «пользователь — ПК» // Нові технології навчання: Збірник наукових праць. Розвиток духовності та професіоналізму в умовах глобалізації // Спец. випуск № 55. Ч. 2: Матеріали V Міжнародної науково-методичної конференції. — Київ–Вінниця, 2008. — С. 257–259.
  5. Соколов Е.Н., Вайткявичус Г. Г. Искусственный интеллект: от нейрона к нейрокомпьютеру. — М.: Наука, 1990. 237 с.
  6. Лурия А. Р. Язык и сознание / Под ред. Е. Д. Хомской. — М.: Издательство Московского университета, 1979. — 320 с.