Дослідження залежностей Beta- та Ateb-функцій

2012;
: cc. 207 - 216

М. Назаркевич

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра інформаційних технологій видавничої справи

Розглянуто застосування Beta- та Ateb-функцій для математичного аналізу, математичної статистики, рівнянь математичної фізики, механіки, квантової фізики та інформаційних технологій. Наведено властивості та побудовано графіки цих функцій. Досліджено взаємодію Beta- та Ateb-функцій.

Application Beta and Ateb-functions for mathematical analysis, mathematical statistics, mathematical physics, mechanics, quantum physics and information technology is considered. There are presented properties and constructed graphs of these functions.The interaction of Beta and Ateb-functions is investigated.

1. Rosenberg R. The Ateb (h) – functions and their proporties // Quarterly of Applied Mathematics.– 1963.– Vol. 21, N1. – P. 37–47.
  2. Сокіл Б.І. Про застосування Ateb-функцій для побудови розв’язків деяких рівнянь, які описують нелінійні коливання одновимірних середовищ // Доп. НАН України. – 1997, № 1. – С. 55-58.
  3. Грыцык В.В., Дронюк И.М., Назаркевич М.А. Информационные технологии защиты документов средствами Ateb-функций. Часть 1. Построение базы данных Ateb-функций для защиты документов // Проблемы управления и информатики, 2009, № 2. – C. 139–152.
  4. Назаркевич М. Розвиток теорії Ateb-функцій – як перспективний інструментарій захисту друкованих документів // Комп’ютерні технології друкарства. Збірник наукових праць. – Львів. – 2011. – № 25. – С. 241–246.
  5. Бейтмен Г., Эрдейи А. Высшие трансцендентные функции. Т. 1. – М.: Наука, 1965. – 296 с.
  6. Сеник П. М. Численное обращение одного класса неполной Beta-функции / П. М. Сеник, А. М. Возный. // Математическая физика. – 1973. – № 14. – C. 160–164.
  7. Тихонов А.Н., Самарский А.А. Уравнения математической физики: Учеб. пособие. – М.: Изд-во МГУ, 1999.
  8. P. Di Vecchia The Birth of String Theory – Cambridje Yniversity Press, 2008. – 118 p.
  9. Цвибах Б. Начальный курс теории струн. Перевод с англ.: – М.: Едиториал, 2011. – 784 с.
  10. Грыцык В.В., Дронюк И.М., Назаркевич М.А. Информационные технологии защиты документов средствами Ateb-функций. Ч. 2. Об одном способе защиты электронных и напечатанных документов // Проблемы управления и информатики, 2009, № 3. – C. 144–153.