Особливості формування енциклопедії в сучасних умовах розвитку інформаційних технологій

2012;
: cc. 399 - 405

П. Жежнич1, М. Гірняк2

Національний університет «Львівська політехніка»,
1кафедра інформаційних систем та мереж
2кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Розглядаються основні принципи та особливості електронних енциклопедичних видань із зазначенням їх превалювання над паперовими виданнями, подано способи організації та моделювання електронної енциклопедії. Здійснено огляд Вікі-технології – досягнення веб 2.0 у контексті розробки електронної енциклопедії. Запропоновано використання Дублінського ядра при формуванні енциклопедії.

The article reviews the basic principles and features of electronic encyclopedias with their predominance of paper publications, and presents the methods of the electronic encyclopedia modeling and organization. There is a survey of wiki-technology (Web 2.0 achievment) in the context of electronic encyclopedia development. The use of Dublin Core in the encyclopedia formation is proposed.

1. Антоненко С. А. До питання розроблення електронної енциклопедії законодавства України / С. А. Антоненко // Правова інформатика. – К., 2009. – № 4 (24). – С. 53–56.
  2. Бєсєдіна Л.Л. Лінгвістичні аспекти розроблення електронної енциклопедії законодавства України / Л. Л. Бєсєдіна, В. А. Проценко // Правова інформатика. – К., 2010. – № 3 (27). – С. 75–80.
  3. Друковані та інтернет–видання [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://journlib.univ.kiev.ua/index.php?act=article&article=7
  4. Енциклопедичний словник з державного управління / уклад. : Ю. П. Сурмін, В. Д. Бакуменко, А. М. Михненко та ін.; за ред. Ю. В. Ковбасюка, В. П. Трощинського, Ю. П. Сурміна. – К.: НАДУ, 2010. – 820 с.
  5. Живюк І. А. Використання соціального сервісу Вікі у сучасній освіті [Електронний ресурс] / І. А. Живюк // Теорія та методика управління освітою. – Рівне, 2010. – № 4. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e– journals/ttmuo/2010_4/10zhivme.pdf
  6. Карпіловська Є. Енциклопедія «Українська мова»: структура та принципи укладання / Карпіловська Є., Зяблюк М. // Енциклопедичний вісник України. – К., 2009. – С. 47– 53.
  7. Киньябулатов А. У. Энциклопедистика: прошлое и настоящее / А. У. Кинябулатов // Вестник ВЭГУ. Серия: Научная жизнь. – 2007. – №31 / 32. – С. 218–224.
  8. Колода С. О. Шляхи формування комунікативної компетенції іноземною мовою із застосуванням мережевих технологій / С. О. Колода // Вища школа. Гуманізація навчально–виховного процесу. – Слов’янськ, 2011. – Спецвипуск 7. – С. 174–182.
  9. Морзе Н. В. Інформатика: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень стандарту / Н. В. Морзе, В. П. Вембер, О. Г. Кузьмінська. – К.: Школяр, 2010. – 304 с.
  10. Осадчий В.В. Передумови та технології створення освітніх Інтернет–ресурсів / В.В.Осадчий // Проблеми інженерно–педагогічної освіти. – 2009. – № 22–23. – С. 162–170.
  11. Оспенникова Е.В. Предметные электронные энциклопедии как жанр учебно–методического обеспечения учебного процесса / Е.В. Оспенникова, С.А. Шураков // Информатизация сельской школы: сб. научных трудов II Всероссийского научно–методического симпозиума. – Анапа; М.: Книголюб, 2004. – С. 244–250.
  12. Рубрикон [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rubricon.com/ about_rubricon.asp? pid=2
  13. Черниш Н. І. Українська енциклопедична справа: історія розвитку, теоретичні засади підготовки видань. / Н. І. Черниш. – Львів: Фенікс, 1998. – 92 с.
  14. Шураков С. А. Разработка электронной энциклопедии «Животный мир Пермского края» / С. А. Шураков // Информационные компьютерные технологи в образование. – Вестник ПГПУ. – Вып.1. – С. 96–101.
  15. Ярмолюк Р. С. Основні типи та джерела помилок у записах електронного каталогу / Р. С. Ярмолюк // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Інформаційні системи та мережі. – 2010. –№ 689. – С. 348–357.