Програмна реалізація моделі надійності технічної нерезервованої системи з обмеженою кількістю відновлень

2013;
: cc. 338 - 345

2Б. Мандзій, 1М. Сенів, 1О. Лобуцька

Національний університет «Львівська політехніка»,
1кафедра програмного забезпечення,
2кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань

Описано алгоритм та здійснено програмну реалізацію моделі надійності технічної нерезервованої системи з обмеженою кількістю відновлень. Розроблене програмне забезпечення (ПЗ) дає змогу аналізувати показники надійності різних варіантів побудови нерезервованої відновлюваної технічної системи з обмеженою кількістю відновлень для різної кількості елементів та кількості відновлень. У ПЗ передбачено можливість візуалізації отриманих результатів обчислень.

This paper describes an algorithm and software implementation of reliability model of technical nonreserved system with a limited number of restores. The developed software gives the opportunity to analyze the reliability of different options for constructing nonreserved restorable technical system with a limited number of restores for different number of elements and for the number of restores. The software provides the ability to visualize the calculation results.

1. Половко А.М., Гуров С.В. Основы теории надежности. – СПб.: БХВ-Петербург, 2006. – 704 с.
  2. Надежность технических систем: Справочник / Ю.К.Беляев, В.А.Боатырев, В.В.Болотин и др.; Под ред. И.А. Ущакова. - М.: Радио и связь, 1985. – 608 с.
  3. Бусленко Н. П., Калашников В.В., Коваленко И. Н. Лекции по теории сложных систем. Учебное пособие. – М.: Советское радио, 1973. – 441 с.
  4. Королюк В. С., Турбин А. Ф. Полумарковские процессы и их приложения. – К.: Наукова думка, 1976. – 182 с.
  5. Коваленко И. Н. Исследование по анализу надежности сложных систем. – Киев: Наукова думка, 1975, 209 с.
  6. Henlej E. J., Kumamoto H. Reliability engineering and risk assessment. – No. 4: Prentice-Hall Inc., 1981.
  7. Analytical Model Reliability of Non-redundant Technical Systems with a Limited Number of Repairs / Bohdan Mandziy, Maksym Seniv, Olha Lobutska // Proc. Of the VIIth International and Technical Conference CSIT 2012, Lviv, Ukraine, 20-24 November 2012. – Lviv, 2012. – Р.78-80.