Зниження регенеративних коливань при фрезеруванні маложорстких деталей за рахунок модуляції швидкості головного руху станка

Одеський національний політехнічний університет

Пропонується спосіб підвищення вібростійкості технологічної системи за рахунок модуляції швидкості головного руху верстата шляхом введення додаткового керуючого модуля. Запропонований спосіб є універсальним і може бути реалізовано на верстатах з різними системами ЧПК.

1. Зелинский С.А. Управление точностью обработки криволинейных поверхностей на фрезерных станках С ЧПУ. Материалы 3-й Международной конференции «Стратегия качества в промышленности и образовании» 2008г. Варна. Том1, с.405-408 2. Тонконогий В.М., Оргиян А.А., Голобородько А.М., Перпери Л.М. Механизм возникновения колебаний при обработке однолезвийными коническими развертками одностороннего резания // Резание и инструмент в технологических системах. — Харьков: ХПИ, 2014. — Вып. 84. — С. 215 — 222. 3. 3. Свинин В.М. Фрезерование с модулированной скоростью резания/ Под. ред. А.И. Промтова — Иркутск: Изд-во Ир:ТТУ, 2007, — 304 с. 4. Внуков Ю.Н. Оценка эффективности и качества обработки тонкостенных деталей при концевом фрезеровании. / Ю.Н. Внуков, А.И. Гермашев, П.А. Каморкин, Е.Б. Козлова// Інформаційні технології в освіті, науці та виробництві. — Одеса, 2014, вип. 2(7). — с. 97 — 108 5. Качан А.Я. Особенности колебаний деталей газотурбинных двигателей при высокоскоростном строчном фрезеровании [Текст] / А.Я. Качан, Ю.Н. Внуков, Д.В. Павленко, Г.В. Карась, С.В. Мозговой // Вісник двигунобудування. — 2007. — № 1. — С. 69-76. 6. Зелинский С.А., Морозов Ю.А., Серебрий Ю.А. Математическая модель контурного фрезерования нежестких деталей // Праці ОНПУ 2015. Вип. 2(36). —. с. 21-24.