Задача формування індивідуальних зон відповідальності колективом мобільних агентів

Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Ціж А.М.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто проблему розподілу колективом автономних мобільних агентів деякої території з не відомою наперед площею. Метою розподілу є формування однакових для всіх агентів індивідуальних зон відповідальності у межах цієї території. Запропоновано два методи для розв’язання цієї проблеми. Ці методи грунтуються на ідеях матема- тичної проблеми вкриття або заповнення деякої обмеженої площини однаковими геометричними фігурами. Наведено також якісне порівняння запропонованих методів.

1. Multiagent Systems: A Modern Approach to Distributed Artificial Intelligence, by Gerhard Weiss (Editor), MIT Press, 2000. 2. Woolridge M. An Introduction to MultiAgent Systems, John Wiley & Sons, 2002. 3. RoboCup Federation. Official materials. (www.robocup.org). 4. Toru Ishida, Real-Time Search for Learning Autonomous Agents, Kluwer Academic Publishers, 1997. 5. Бочкарьов О.Ю. Вирішення задачі механічного врівноваження колективом мобільних агентів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка” – 2002. – № 463. – С. 14–18. 6. Тот Л. Ф. Расположения на плоскости, на сфере и в пространстве. – М.: Глав. изд-во физ.-мат. лит., 1958. – 364 с. 7. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Попадюк Х.Р. Самоорганізація колективу мобільних агентів у просторі: формування многокутника // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2004. – № 523. – С. 15–23. 8. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Попадюк Х.Р. Розробка та розв’язання тестових задач просторової самоорганізації багато- агентної системи // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2005. – № 546. – С. 17–23. 9. Мель- ник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю. Нові принципи побудови вимірювально-обчислювальних мереж на основі інтелектуальних агентів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2003. – № 492. – С. 100–107. 10. Бочкарьов О.Ю. Колективна поведінка мобільних інтелектуальних агентів в за- дачах автономних розподілених досліджень // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2005. – № 546. – С. 12–17. 11. Cortes J., Martinez S., Karatas T. and Bullo F. Coverage control for mobile sensing networks // IEEE Conference on Robotics and Automation. – May 2002, Arlington, VA. – Р. 1327–1332. 12. Мельник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Кусьпісь О.П. Проблема самоорганізації багато- агентної системи виявлення та відстеження порушників // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2005. – № 548. – С. 11–15. 13. Sukthankar G., Sycara K. Team-aware Robotic Demining Agents for Military Simulation, Robotics Institute, Carnegie Mellon University, Pittsburgh, PA, 2000 (http://www.cs.cmu.edu/~softagents/iaai00/iaai00.html). 14. Craig W. Reynolds, Steering Behaviors For Autonomous Characters, Sony Computer Entertainment America, presented on Game Developers Conference, February 10, 1999. 15. Andrew Howard, Maja J Matari´c, and Gaurav S Sukhatme, Mobile Sensor Network Deployment using Potential Fields: A Distributed, Scalable Solution to the Area Coverage Problem // In Proceedings of the 6th International Symposium on Distributed Autonomous Robotics Systems (DARS02). – Fukuoka, Japan, 25–27 June 2002. 16. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Грицуляк Т.О. Параметрична самоорганізація колективу автономних вимірювальних агентів: задача оточення зони збурень // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2004. – № 523. – С. 6–15.