Зменшення надлишковості даних аналого-цифрового перетворення полігармонічних сигналів

Паньків Р.С.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Досліджено можливість використання рівномірного квантування за рівнем під час аналого-цифрового перетворення полігармонічних сигналів з метою зменшення загального об’єму даних, що формуються. Розглянуто основні принципи апаратної реалізації перетворення та подальшої обробки отриманих кодів. Наведено основні числові характеристики похибки, що виникає під час використання рівномірно квантованих миттєвих значень вхідних сигналів

1. Гельман М.М. Системные аналого-цифровые преобразователи и процессоры сигналов. – М.: Мир, 1999. 2. Бродин В.Б., Калинин А.В. Системы на микроконтроллерах и БИС програм- мируемой логики. – М.: Изд-во ЭКОМ, 2002. 3. Фрунзе А.В. Микроконтроллеры фирмы “Филипс” семейства х51. Т. 1. – М.: ООО “ИД СКИМЕН”, 2004. 4. Цветков Э.М. Процессорные измери- тельные средства. – Л.: Энергоатомиздат, 1989. 5. Обозовський С.С. Інформаційно-вимірювальна техніка / Методологічні питання теорії вимірювань. – К.: ІСДО, 1993. 6. Бабич М.П., Жуков І.А. Комп’ютерна схемотехніка: Навч. посібник. – К.: МК-Прес, 2004. 7. Обозовський С.С. Вимірю- вальні сигнали та кола: Навч. посібник. – К.: ІСДО, 1993. 8. А. с. 1614102 СССР. Цифровой гене- ратор гармонических сигналов / В.М. Ванько, О.М. Доронина, Г.Н. Лавров. – Опуб. в Б. И., 1990. – № 12. 9. Pankiv R. Peculiarities of practical use of adaptive discretization of signals // Proceedings of the 1-st International Conference “Advanced Computer Systems and Networks: Design and Application”. – Ukraine, Lviv, 24–26 September, 2003. 10. Паньків Р.С. Основні принципи використання рівномірного квантування при цифро-аналоговому та аналого-цифровому перетворенні сигналів // Вісн. Нац. ун- ту “Львівська політехніка”. – 2005. – № 546.