Автономна адаптивна система виявлення та відстеження порушників

Мельник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Кусьпісь О.П.

Національний університет “Львівська політехніка” кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто підходи до побудови автономної адаптивної системи виявлення та відстеження порушників на основі технології багатоагентних систем. Зокрема запропо- новано реалізувати систему у вигляді колективу інтелектуальних вартових агентів, здатних самостійно розв’язувати різні за змістом оптимізаційні задачі, що виникають під час роботи системи, за умов відсутності центрального управління та локальної обме- женої інформаційної взаємодії агентів.

1. Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю. Система розподілених контактних вимірювань на основі автономних мобільних інтелектуальних агентів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”, 2001, № 437. – С.14–20. 2. Мельник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю. Нові принципи побудови вимірювально-обчислювальних мереж на основі інтелектуальних агентів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”, 2003, № 492. – С.100–107. 3. Мельник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Кусьпісь О.П. Проблема самоорганізації багатоагентної системи виявлення та відстеження порушників // Вісн. Нац. ун-ту „Львівська політехніка”. – 2005 – № 548 – С.11–15. 4. Melnyk A., Golembo V., Botchkariov A., Kuspis O. Multiagent system for intruders’ detection and tracking: tasks and solutions // Konferencja “Aktualne Problemy w Elekrotechnice i Informatyce”, Ameliówka, 17–18 czerwca, 2005, Wydawnictvo Politechniki Swiętokrzyskiej w Kielcach. – pp. 109–114. 5. Melnyk A., Golembo V., Botchkariov A., Kuspis O. Development of multi-agent systems for intruders’ detection and tracking // Proceeding of the 3-rd International Conference ACSN-2007, Advanced computer systems and networks: design and application, Lviv Polytechnic National University, September 20-22, 2007. – p. 109–110. 6. Melnyk A., Golembo V., Bochkaryov A., Multiagent approach to the distributed autonomous explorations // Proceedings of NASA/ESA Conference on Adaptive Hardware and Systems (AHS-2007), Edinburgh, UK, 2007. 7. Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Кусьпісь О.П. Проблема організації переміщення мобільного вимірювального агента у складі розподіленої системи автономних досліджень // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2007. – № 67. 8. Duda R., Hart P., Pattern recognition and scene analysis, New York, 1973. 9. Форсайт Д., Понс Ж. Компютерноє зрение. Современный подход.: Пер. с англ. – М.: Издательский дом “Вильямс”, 2004.