Підвищення рівня інтелекту процесорних комплексів контролю та діагностики енергооб'єктів

Дороніна О.М., Хомич С.В.

Національний університет “Львівська політехніка”, *кафедра електронних обчислювальних машин, **НДКІ ЕЛВІТ

Розглянуто принципи інтелектуалізації засобів контролю та діагностики енерго- об’єктів. Досліджено особливості переходу від рівня багатофункціонального засобу з жорсткими програмами виконання вимірювальних процедур до рівнів неітеративного й ітеративного адаптивного засобу.

1. Цветков Э.И. Процессорные измерительные средства. – Л.: Энергоатомиздат, 1989. – 224 с. 2. Иванов В.Н. Интеллектуальные средства измерений // Приборы и системы управления. – 1996. – № 2. – C. 21–23. 3. Doronina O., Tkachenko V., Khomych S. Features of digital data processing in power objects monitoring devices // Modern problems of radio engeneering, telecommunications and computer science. – Lviv-Slavsko, 2006. – P. 324–326. 4. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Сучасна концепція побудови інформаційно-вимірювальної системи АСУ енергетичних об’єктів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2005. – № 546. – C. 50–53. 5. Doronina O., Lavrov G., Khomych S. Program Technical Complex for Automated Supervisory Control Systems of the electric mains and substations // Advanced Computer Systems and Networks: Design and Application. Proceedings Of the 1st International Conference ACSN-2003. – Lviv, 2003. – P. 27–28. 6. Doronina O., Lavrov G., Khomych S. Measurement ranges expansion peculiarities of Program Technical Complex for the electric power 39 parameters control // Advanced Computer Systems and Networks: Design and Application. Proceedings Of the 2-nd International Conference ACSN-200. – Lviv, 2005. – P. 23–24.7. Дороніна О., Лавров Г., Хомич С. Підвищення точності системи контролю енергетичних параметрів електромережі // Системы контроля окружающей среды: Сб. науч. тр. – Севастополь: МГИ, 2004. – С. 96–98. 8. Пат. 18233 Україна. Аналого-цифровий перетворювач інтегральних характеристик електричних величин / О.М. Дороніна, С.В. Хомич. – Опубл. в Бюл., 2006. – № 11. 9. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Визначення активної та реактивної потужностей у системних мультиметрах електричних величин промислової електромережі // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2001. – № 437. – C. 59–61.