Вимірювання швидкості руху мікрооб'єкта телевізійним оптичним сканувальним мікроскопом у кадровому режимі роботи

Матієшин Ю.М., Шклярський В.І.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра радіоелектронних пристроїв та систем

У статті містяться відомості про особливості використання кадрового режиму роботи для вимірювання швидкості руху мікрооб’єкта у телевізійному оптичному сканувальному мікроскопі. Розглянуто питання методики визначення швидкості руху мікрооб’єкта. Запропоновано алгоритми роботи мікроскопа, які дають змогу визначати швидкість руху мікрооб’єкта для різних діапазонів вимірюваної швидкості.

1. Гришин М.П. и др. Автоматический ввод и обработка фотографических изображений на ЭВМ. – М.: Энергия, 1976. – 152 с. 2. Hrytskiv Z., Shkliarskyi V. Expansion of the Range of Velocities Measurement for High-velocity Micro Objects in Television Scanning Optical Microscope //Proceedings of the International Conference TCSET. – Lviv-Slavsko (Ukraine). – 2006. – P. 542–544. 3. Briquet-Laugier F., Boulin C., Olivo-Marin J.-C. Analysis of Moving Biological Objects in Video Microscopy Sequences // Proceedings of SPIE. – 1992. – v. 3642. – P.4–12. 4. Herman M. Application of the PIPE Image Processing Machine to Scanning Microscopy // Proc. SPIE Scanning Microscopy Technologies and Applications.-Los Angeles (CA). – 1988. – v. 897. – P.169–173. 5. Hrytskiv Z., Matiieshyn Y. Algorithmic problem definition of dynamic objects analysis in Scanning Optical Microscopy // Proc. of 8-th Int. Conference of Experience of Designating and Application of CAD Systems in Microelectronics. – Lviv – Poljana (Ukraine). – 2005. – P.439 – 440. 6. Matiieshyn Y. Algorithm of the Moving Micro Object Trajectory Image Formation in Computer Television Scanning Microscopy // Proceedings of the II-nd International Conference ACSN. – Lviv (Ukraine). – 2005. – P.97-98. 7. Грицьків З.Д., Матієшин Ю.М. Визначення швидкості мікрооб’єкта телевізійним оптичним сканувальним мікроскопом в однорядковому режимі // “Eastern European Journal of Enterprise Technologies”. – Харків, 2006. – № 4/2 (22). – С. 27–32. 8. Матієшин Ю.М. Визначення швидкості руху динамічного мікрооб’єкта у телевізійній сканувальній мікроскопії // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. Радіоелектроніка та телекомунікації. – Львів, 2006. – №557. – С. 48–56. 9. Шклярський В.І., Матієшин Ю.М. Визначення швидкості руху мікрооб’єкта телевізійним оптичним сканувальним мікроскопом у двотактному режимі вимірювання (подано до друку).