Вплив компонент архітектури програмованого комп'ютерного пристрою на його характеристики

Крайовський В.Я, Мельник А.О.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронно-обчислювальних машин

Запропонована модель архітектури програмованого комп’ютерного пристрою як багаторівнева множина його компонент та їх функцій, системи зв’язків між компонентами на всіх рівнях, множина форматів команд, множина форматів адрес, множина параметрів даних, склад системи команд, множина способів адресації пам’яті. Наведено формалізований опис вищезазначених компонент.

1. Amdahl, G. M. [1967]. “Validity of the single processor approach to achieving large scale computing capabilities,” Proc. AFIPS 1967 Spring Joint Computer Conf. 30 (April), Atlantic City, N.J., 483–485. 2. Мельник А.О. Програмовані процесори обробки сигналів. – Львів: „Львівська політехніка, 2000. – 57 с. 3. Мельник А.О. Архітектура комп’ютера. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2008. – 470 с. 4. Burks, A. W., H. H. Goldstine, and J. von Neumann [1946]. “Preliminary discussion of the logical design of an electronic computing instrument,” Report to the U.S. Army. 5. Tanenbaum, A. Structured Computer Organization, 4th ed. Upper Saddle River, NJ: Prentice Hall, 1999.