Вересня 19 - 21, 2006

IX Міжнародна наукова конференція «Проблеми української термінології СловоСвіт 2006»

СловоСвіт 2006

Львів, Україна

Дев’яту Міжнародну наукову конференцію «Проблеми української термінології СловоСвіт 2006» проведено 19–21 вересня 2006 р. у Національному університеті «Львівська політехніка»

Організатори конференції

• Міністерство освіти і науки України,
  • Держспоживстандарт України,
  • Національний університет «Львівська політехніка»,
  • Технічний комітет стандартизації науково-технічної термінології (ТК СНТТ),
  • Наукове товариство імені Тараса Шевченка,
  • Львівська міська громадська організація «Українське термінологічне товариство»,
  • Львівське відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка,
  • Український термінологічний центр Америки (США і Канади).

На конференцію подано 141 доповідь (з них опубліковано 133) від 184 авторів з різних навчальних закладів України і закордону. Доповіді було представлено на пленарному засіданні та на засіданнях 5-х секцій.

Тематика секцій:

• Теоретичні засади термінознавства та лексикографії
  • Лексикографія та міжмовні зв’язки
  • Нормування та стандартизація термінології
  • Термінологія природничих знань
  • Термінологія гуманітарних знань

Зареєстровано 116 учасників.

Розподіл прийнятих матеріялів ►

країна

кількість прийнятих матеріялів

Литва

США

загальна кількість

Науковий рівень учасників конференції: 25 докторів наук (з них 6 академіків), 71 кандидат наук.

Відкрив конференцію голова Технічного комітету стандартизації науково-технічної термінології Богдан Рицар. Із вступним словом до учасників конференції звернувся перший проректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобало.

В роботі конференції взяли участь і виступили з доповідями працівники та провідні науковці та викладачі вищих навчальних закладів та різних науково-дослідних організацій України з таких міст: Дніпропетровськ, Донецьк, Дрогобич, Дубляни, Житомир, Жовква, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Калуш, Київ, Луцьк, Львів, Нікополь, Одеса, Полтава, Рівне, Слов’янськ, Тернопіль, Умань, Харків, Хмельницький, Чернівці; а також закордонні учасники з Вільнюського університету (Литва) та Гуманітарно-технічного коледжу (Міннеаполіс, США).

Проведено Круглий стіл на тему «Термінологічні проблеми в метрології», в якому взяли участь представники Держспоживстандарту України (Київ), НДПІАСУтрансгаз ДП «Науканафтогаз» (Харків), Фізико-механічного інституту ім. Г. Карпенка НАН України, Державного підприємства НДІ метрології вимірювальних і управляючих систем" (Львів) та Науково-інформаційного центру «Леонорм» (Львів).

Відбулася презентація українсько-англійського глосарія виробів Майкрософту (громадська редакція), на якій були присутні представники компанії «Майкрософт Україна».