Метод корекції нелінійності дводіапазонних ацп з ітераційним використанням багаторезисторного подільника напруги

Received: June 11, 2014
Accepted: June 29, 2014

Роман Кочан _1, Галина Клим _1, Наталія Гоц _2

*1* Кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем
Національного університету “Львівська політехніка”,
*2* Кафедра метрології, стандартизації та сертифікації
Національного університету “Львівська політехніка”,

Розроблено метод формування тестових точок для визначення та корекції інтегральної нелінійності багатодіапазонних АЦП, що використовують багаторезисторний подільник напруги з усередненням спадів напруги на всіх резисторах. Проведено дослідження впливу похибки опору резисторів багаторезистивного подільника та випадкової похибки АЦП на невиключену похибку корекції інтегральної нелінійності.
***There is developed method of testing points generation for identification and correction of integral nonlinearity of high performance ADC. The developed method is based on averaging all voltages of multi-resistors voltage divider. It is investigated influence of resistors’ error and random error of ADC on residual error of integral nonlinearity correction for method based on multi-resistor divider.***
Разработано метод формирования тестовых точек для определения и коррекции интегральной нелинейности многодиапазонных АЦП, который использует многорезисторный делитель напряжения с усреднением падений напряжения на всех резисторах делителя. Представлено результаты исследования влияния погрешности сопротивления резисторов многорезисторного делителя напряжения и шума АЦП на остаточную погрешность коррекции интегральной нелинейности.

1. Fowler K. Part 7: analog-to-digital conversion in real-time systems. IEEE Instrumentation & Measurement Magazine. 2003. Vol. 6. Issue 3. pp. 58-64.
2. Kester W. Which ADC Architecture Is Right for Your Application? // Analog Dialogue. – 2005. – Vol. 39, № 2. р.11-19 [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС] – РЕЖИМ ДОСТУПУ URL: http://www.analog.com/library/ analogdialogue/archives/39-06/architecture.pdf).
3. 24-Bit Sigma-Delta, Signal Conditioning ADC with 2 Analog Input Channels - AD7714 Data Sheets [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС] – РЕЖИМ ДОСТУПУ http://www.analog.com/en/analog-to-digital-converters/ad-converters/ad77... product.html .
4. Кочан Р.В. Використання АЦП для вимірювання за методом заміщення. Український метрологічний журнал. – Харків, 2010, № 3, ст. 11-16.
5. Кочан Р.В. Похибка методу корекції інтегральної нелінійності АЦП з допомогою багаторезистивного подільника // Вісник Національного університету Львівська політехніка. Секція комп’ютерні системи та мережі. – Львів, 2011, №717, ст.69 – 75.
6. Прецизійні аналого-цифрові перетворювачі з бездемонтажною метрологічною самоперевіркою: монографія / Р.В. Кочан. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. – 252 с.
7. Кочан Р.В., Кочан О.В., Клим Г.І. Метод коригування нелінійності дводіапазонних АЦП з безпосереднім вимірюванням спадів напруги на резисторах багаторезисторного подільника напруги // Вісник Національного університету Львівська політехніка. Секція комп’ютерні системи та мережі. – Львів, 2013, № 773, ст. 59 – 63.
8. Kochan R. Method of Integral Nonlinearity Correction of Multi-Range ADC Using Multi-Resistors Voltage Divider // Proc. of 6-th International Conference “Advanced Computer Systems and Networks: Design and Aplication” (ACSN-2013). September 16-18 2013, Lviv, Ukraine. pp. 193 – 194.
9. Кочан Р.В. Методологія використання подільника напруги в підсистемі метрологічної самоперевірки АЦП // Український метрологічний журнал. – Харків. – 2013. – № 1. – С. 13–18.
10. ДСТУ 3744-98. Перетворювачі вимірювальні напруги та струму цифрові. Загальні технічні умови. Чинний від 01.07.2000 – К.: Держстандарт України, 1998. – 10 с.